banner851

banner955

UYGULAMA E-DEVLET’TE BUGÜN BAŞLADI…

Gelen zamlarla ay sonunu getirmenin derdinde olan vatandaşlar her gün değişen etiketlere isyan etti. Şikayetlerin artmasının ardından Ticaret Bakanlığı'nın "Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi" hizmeti e-Devlet Kapısı'na eklendi. Vatandaşlar, bugünden itibaren fahiş fiyat şikayetlerini e-Devlet üzerinden yapabilecek.

Ekonomi 11.02.2022, 14:30
1043
UYGULAMA E-DEVLET’TE BUGÜN BAŞLADI…

Pandemiyle başlayan ve dövizdeki yükselişle zirve yapan ekonomik bunalım fırsatçılık iddialarını da gündeme getirmişti. Zamlarla mücadele eden vatandaşın son dönemde en çok şikâyet ettiği konuların başında yüksek gıda fiyatları geliyor.

Her yeni günün yeni zamlar olarak vatandaşın cebine yansıdığı günlerde çarşı-pazardaki etiketler cep yakıyor. Şikâyetler bir hayli artınca fahiş fiyatlara karşı dikkat çeken bir hamle geldi.

E-DEVLET'TEN ŞİKÂYET EDİLEBİLECEK

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, fiyat artışı denetimini şimdi de dijital ortama taşıdı. Ticaret Bakanlığı'nın "Haksız Fiyat Artışı Şikâyet Bildirimi" hizmeti e-Devlet Kapısı'na eklendi. Bundan böyle vatandaş e-Devlet üzerinden fahiş fiyatları şikâyet edebilecek.

Açıklamada "Üretici, tedarikçi ve perakende işletmelerin haksız fiyat artışını engellemek ve gerekli hallerde idari para cezası kararı aldırmak için e-Devlet üzerinden şikayette bulunarak Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından incelenmesini talep edebilirsiniz." denildi.

banner844
Yorumlar (11)
afte 11 ay önce
Akaryakıt fiyatlarını da tuşlayabilicezmi?
Canoy can 11 ay önce
Doğalgaz, akaryakıt ve elektrikte kasım ayı faturaları zamlıydı. Aralık kasıma göre daha zamlıydı. Ocakta aralığa göre zamlıydı. Şubatta ocağa göre çok zamlıydı. Ne olacak bu gidişatın sonu
Gureba 11 ay önce
Simit 2,5 tl. Çay 2 tl. Her öğün 4 kişilik aile simit çay yese. Günde 4,5x4 =18 tl üç öğünde 3x18= 54tl. Ayda 54x30=1620 tl yapar. Doğalgazı, elektriği, kirayı hangi parayla ödesin fakir fukara, garip gureba
Canoy 11 ay önce
Ucuz bir şey mi var. Hangi birini şikayet edelim. Herşey fahiş fiyatlı
Düzceli 2 11 ay önce
Elektirik doğal gaz benzin enayi dürten köprüleri hariç Şikayet edebilirsiniz bunları sorarsanız dinden çıkar terörist olursunuz mazallah
Düzceli 11 ay önce
Sedaş'ı şikayet edebiliyor muyuz?
Ali 11 ay önce
Elektrik tuşu varmı sayın editör?yada mazot benzin LPG tuşu?
Düzce 11 ay önce
Faiş fiyatmı hergün değişen etiketler ne acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız