banner851

banner955

VALİ ATAY ÜRETİCİLERE TARIMSAL EKİPMAN DAĞITTI…

Düzce Tarım İl Müdürlüğü tarafından, fındık üreticilerine tarımsal ekipman dağıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Tarım İl Müdürü Necdet Çiçek, Düzceli üreticilerinin Tarım ve Orman Bakanlığınca desteklenmeye devam edeceğini söyledi. Konuşmaların ardından Düzce Valisi Cevdet Atay, fındık üreticilerine tarımsal ekipman dağıtımı gerçekleştirdi.

Ekonomi 10.11.2021, 12:33 10.11.2021, 18:30
1156

Karadeniz bölgesi başta olmak üzere Düzce’nin de en önemli gelir kaynaklarından olan fındık üretiminde çiftçiler desteklenmeye devam ediyor. Düzce Tarım İl Müdürlüğü, düzenlenen törenle fındık üreticilerine budama makası ve motorlu testere gibi tarımsal ekipmanlar dağıttı.

Düzce Tarım İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, kamu müdürleri ve fındık üreticileri katıldı.

Törende konuşan Düzce Tarım İl Müdürü Necdet Çiçek, Düzceli çiftçilerin tarımsal yönden desteklendiğini belirterek, “Çiftçilerimize yüzde 62 bakanlık, yüzde 38'de çiftçi katkılı olarak, fındık budamasında kullanılmak için birer adet motorlu testere, el makası ve el testeresi verilecektir. Fındıkta budama en önemli uygulamalardan birisidir. İlimiz yaklaşık yüzde 85'i fındıktır.  İlimiz fındık ekim ve dikim alanında 6. sırada, verimde ise 5. sıradadır. Dolayısıyla fındık gerek ilimiz, gerek ülkemiz açısından son derece önemli ve strajik bir üründür. Tarımsal kapsamda, gerek bitkisel, gerekse hayvansal üretimi geliştirmek için ilimizde ki çiftçilere yapmış olduğumuz destek miktarı, yaklaşık yıllık 100 milyon TL civarındadır. Yine bakanlığımızın 2006’dan beri uygulamış olduğu ve bu sene de yeniden yürürlüğe girmiş olan, şuan kırsal kalkınma yatırımda 15. etap başvuruları alınmış durumda. Bu anlamda alt yapı yatırımında 17 Aralık, ekonomik katılım ise 21 Ocak'a kadar müracaatlar alınacaktır. Şuan bu sene farklı olarak alt yapı kapsamında 73 adet makine, tarım alet makinasına, 150 bine kadar hibe desteği vereceğiz. Ekonomik yatırımlarda ise, tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolaması birçok faaliyette yaklaşık 1.75 trilyona kadar hibe desteği vermiş olacağız. Buradan tarımsal alanda yatırım yapmak isteyen çiftçilerimize duyurmak istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Düzce Valisi Cevdet Atay, fındık üreticilerine fındık budama makası, el testeresi ve motorlu testere dağıttı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
HUSUSİ 1 yıl önce
ATARLI GİDERLİ DİK DİK KONUŞMA DİYEN BAYAN MÜDÜR YARDIMCISI KOLTUĞUNDA FAZLA OTURMA BAK DOLAŞŞ HAMSİ LERE BAK 5 CM BOYUNDA HAMSİ SATIYORLARR
Yeni Sayımız