banner851

banner614

VATANDAŞA FATURA ŞOKU

banner619

Yeni mahalle Yeni Sokakta oturan bir vatandaş, evine gelen 895 TL’lik elektrik faturasıyla şok yaşadı. Gökhan Kabasakal adlı vatandaş, “ bir eve bu kadar fatura gelmez diyerek SEDAŞ’a itiraz etti. Aldığı cevap ise oldukça ilginçti.” Böyle yanlışlıklar oluyor, başvurunuzu yapın düzelteceğiz.”

banner846
Ekonomi 21.04.2012, 11:17
210
VATANDAŞA FATURA ŞOKU
banner844

Elektriğe yapılan son zamlar faturalara yansırken, vatandaş faturaları eline almaktan korkar oldu. Geçen aylara göre faturalarında kabarıklık yaşayan vatandaşların yanı sıra bir de kullanmadığı miktarı faturasında gören vatandaşlar var. Tıpkı, Yeni Mahalle’de yaşayan Gökhan Kabasakal gibi. Geçmiş aylarda 40-45 TL’lik faturalar ödeyen Kabasakal ailesi, bu ay gelen 850 TL’lik fatura karşısında adeta şok yaşamış. “ Bir eve bu kadar yüklü miktarda fatura gelmesi mümkün değil” diyen Gökhan Kabasakal hemen harekete geçerek SEDAŞ’ı aradı. SEDAŞ’tan ise böyle yanlışlıklar olduğu ve 3 gün içerisinde başvuru yapılması halinde faturanın düzeltileceği bildirildi.

Kabasakal, “ İşten geldim. 895 TL’lik elektrik faturası ile karşılaştım. Daha önce 40-45 TL fatura ödüyorduk. Sakarya’yı aradık. Böyle yanlışlıklar oluyormuş. 3 gün içerisinde başvurunuzu yapın düzelteceğiz dediler. Bir eve bu kadar yüklü fatura gelmesi mümkün değil.” Dedi.

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)