banner851

banner614

VATANDAŞIN ŞİKAYETİ ÜZERİNE HAREKETE GEÇİLDİ

Düzce Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, marketlerde artan fahiş fiyatlara yönelik bizzat denetime çıktı. Haksız fiyat artışlarına yönelik tespit çalışması gerçekleştirdi.

banner619
Ekonomi 03.02.2021, 09:43
1041
VATANDAŞIN ŞİKAYETİ ÜZERİNE HAREKETE GEÇİLDİ

Ülke genelinde marketlerde haksız fiyat artışlarının gerçekleşmesi sonrasında başlatılan denetimler aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Pandemi nedeni ile bazı ürünlerde fiyat artışı yapılan firmalara yönelik Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından denetim gerçekleştirildi.

İl Müdürü Çiğdem Acar’ın da bizzat katıldığı fahiş fiyat denetimleri kapsamında, vatandaşların haksız fiyat artışlarına yönelik tespit ve şikayetleri denetlendi.

Ayrıca, vatandaşlar Ticaret İl Müdürlüğüne, ALO 175 Tüketici Hattına veya Haksız Fiyat Artışı Sistemi (HFA)’nin mobil uygulaması üzerinden şikayetlerini yapabilecekleri de belirtildi.

(İHA)

banner844
Yorumlar (7)
Vatandaş 8 ay önce
Merak ediyorum hiç ceza kestimi, dostlar alış, verişte görsün, meyva fiyatlarından herşey belli değilmi
Turkiyem 8 ay önce
Gec kaldiniz millet soyuldu zaten genel mudurunuz istifa etmeli devlet peşini birakmamali
jaccki 8 ay önce
sonuc 0...
murat 8 ay önce
bügün aldıgımızı yarın alamıyoruz lütfen 1 gün yapmayın denetimleri her gün yapın bıktık artık yeter
CEMİL AKYOL 8 ay önce
DENETLEME YERİNDE AMA MİLLET AYAĞA KALKMADAN DÜZENLİ YAPILMALI... ASIL DENETLENMESİ GEREKEN RAF İLE KASA FİYATLARI AYNI MI..?
kazıklandıktan sonra 8 ay önce
sayın müdür geç kalmadınız mı, vatandaş kazıklanacağı kadar kazıklandı, bunu her ilçede yapın da tam olsun bari, her esnaf tutturabildiğine gidiyor.
abla 8 ay önce
apla sen markettebn alışveriş yapıyorsın mı? fiyatları bilmiyorsundur ki neredene bileceksi fahişe fiyatlı ürün oldugunu