banner851

banner614

VATANDAŞIN ZAM YORUMU

Düzce’de vatandaşlar, ekmeğe yapılacak zammı haksız buluyor. “1 liraya zor alıyoruz günahtır…” diyen bazı vatandaşlar artan hayat pahalılığına dikkat çekti ve “bir eliyle veriyor diğer eliyle alıyorlar.” şeklinde sitem etti.

banner619
Ekonomi 05.02.2016, 15:01 06.02.2016, 00:40
1112

 250 gram ekmeğin 1 liradan satıldığı Düzce'de, ekmeğe zam kapıda.  350 gram ekmeği 1,5 liradan satma kararı kısa süre içerisinde merkezde uygulamaya konulması beklenirken, Düzce’deki vatandaşlar zammı yorumladı. 1 Liralık ekmeği zor aldıklarını söyleyen vatandaşlar, yapılacak zammı fazla bulduklarını açıkladı.

BİR ELİYLE VERİYOR, DİĞER ELİYLE ALIYOR

Vatandaşlar, “Bir ekmek, peynir ve zeytinle karnımız doyuyordu, ona da zam gelince vatandaşın haline üzülüyoruz. Enflasyon yüzde 8 diyor ama ekmeğe gelen zam daha fazla. Bir eliyle veriyor diğer eliyle alınıyor. Evimize bir ekmek giriyordu. Artık ekmeği mecbur alacağız ama bölüşeceğiz.” ifadelerini kullandı.  

HAKSIZ BULUYORUZ

Düzce’deki vatandaşların çoğunluğunun zamdan haberdar olduğu, haberleri de yakından takip ettikleri görüldü. Bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı Faruk Çelik’in bir ekmeğin 61 kuruşa mal edildiği açıklamasını hatırlayan vatandaşlar, zammı haksız buldu.

Bir vatandaş mikrofonlarımıza “Bakan 61 kuruşa verileceğini açıkladı. Haksız buluyoruz. Günlük iki ekmek alıyorduk. Kıt kanaat geçinmeye devam edeceğiz.” dedi.

KEMERLERİ SIKACAĞIZ!

Zam haberini duyan bazı vatandaşlar, “2 lira yapsınlar, azmış…” şeklinde tepkisini ortaya koyarken, şunları söyledi:

“1 lirayı zor alıyoruz günahtır. Mecburen ya az yiyeceğiz yada yemeyeceğiz. Kemerleri sıkacağız. Zaten pahalılık var. Millet zor durumda.”

Vatandaşların bazıları zammın korsan fırınlardan kaynaklandığını iddia etti. Düzceli vatandaşlar ekmeğin aynı fiyatta kalması gerektiğini savunurken, bu konunun takipçisi olacağını açıklayan bakanlığın biran önce çözüm bulmasını istedi. 

Haber;S.KAŞKIR 

Yorumlar (14)
aynalı yorum 6 yıl önce
ee etme bulma dunyası deyıulmı bu dunya verdın oyu alamadın ekmegı dıyelım.ama sorunsurda fırından bol bır şey yok ornegın 1000 ekmek ureten fırın bunu 3000 e cıkarsa malıyetı yarıya ıner yanı sıkıntı fırın coklugundan kımse rantabıl uretım yapamıyo olan halka oluyo fırınları kısıtlayın sadece....yeter
nee 6 yıl önce
boluda 60 kuruş düzcede 1.5 eee düzcedeki millette para booll
Aa 6 yıl önce
chpli fabrikada bile zulüm var ötmeyin ak kara diye
Lafım anlayana... 6 yıl önce
13 yıldır ana muhalefeti bırakmıyor aslan parçaları :) İktidar gibi bir hırsları da yok. Türkiye'yi yönetemeyeceklerini kendileri bile biliyor, kapasite meselesi. Önemli olan diktatör genel başkanlarının koltuğunu kaptırmaması. (Kapağı kapatalım artık :) )
muhtar 6 yıl önce
Aglamayin, bunlar daha hic birsey! Yasadiklariniz yasayacaklarinizin teminatidir.InsAllah ben yanilmis olurum...
Doğrucu 6 yıl önce
Durmak yok, yola pardon zamlara devam...
Ali 6 yıl önce
Ne olacaktı asgari ücrete zam gelince fiyatlar aynı mı kalacak? İşçi maliyetleri arttı, herkes halinde memnun
beyciler 6 yıl önce
düzcede millet menfaatine ne varki bu olsun.parklara bakın çay kaç para otoparklara bakın .yakında mahhalle aralarından park parası isterler.yazık yazık demekki biz buna layıkmışız.eğitim spor sosyal hayat dostluk güven insanlık sıfır herşey.birde beceriksiz yöneticiler burada deve hesabı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın