banner851

banner614

Vatandaşlar, kemer sıkmaya devam ediyor

Etkisini gün geçtikçe artıran ekonomik krizin bilançosu da ağır oluyor. Krizle birlikte vatandaşlar ve çalışanlar zor günler yaşamaya devam ediyor.

banner619
Ekonomi 19.04.2009, 20:41
216
Vatandaşlar, kemer sıkmaya devam ediyor

Hükümetin önlem paketleri, sanayiyi canlandırma politikalarıyla birlikte ekonomik kriz sert etkisini hissettirmeye devam ediyor. İşadamlarından esnaflara, sanayicilerden yatırımcılara kadar her kesimi olumsuz etkileyen kriz ortamıyla birlikte intihar olayları ve aile içindeki şiddet olaylarında da artış gözleniyor. Krizle birlikte krizin etkisini iyiden iyiye hissetmeye başlayan vatandaşlar ise özellikle yığılan kredi kartı borçlarını nasıl ödeyeceklerini kara kara düşünmeye devam ediyor. Krizin etkilerini yıl sonuna kadar devam ettireceği açıklamaları ise sorunlarla uğraşan çalışanları daha da kötü durumların beklediğini ortaya koyuyor. Kriz nedeniyle boşanma oranları, intihar vakaları ve aile içi şiddet olayları da artmaya devam ediyor. Düzceliler de kriz ortamıyla birlikte ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor.

Krizin bilançosuna daha fazla dayanamayan vatandaşlar, yaşadıkları olumsuzlukları ailelerine de yansıtıyor. Elde edilen veriler, son birkaç ay içinde boşanma oranlarında artış yaşandığını gösterirken artış yaşanan olaylar arasında aile içi şiddet vakaları da bulunuyor. Krizin en az 2010 yılına kadar devam edeceği söylentileri ise vatandaşları daha fazla düşündürüyor.

Yorumlar (0)