banner851

banner955

VATANDAŞLAR ŞİKÂYETÇİ

Düzce'de bulunan bir sitede aidatlar astronomik şekilde arttı. ‘Enflasyon, döviz kuru, personel gideri, halı saha, basketbol sahası masrafı' gibi bahanelerle yapılan artışlar yıl içinde yapılan ikinci zamla fahiş rakamlara ulaştı.

Ekonomi 29.08.2022, 11:10 29.08.2022, 17:07
2484
banner1032

Yüksek kira artışlarının ardından, ev sahibi ve kiracılar fahiş aidat oranlarıyla sarsıldı.

Enflasyon ve döviz kurunu bahane eden fırsatçı site yönetimleri yıllık aidatlara fahiş oranlarda zam yaptı.

Düzce Merkez Körpeşler Mahallesinde bulunan, 37 blok ve 416 daireden oluşan bir sitede, yıllık aidat kalemlerinde Halısaha bakımına 196 bin TL, Basket bol sahası bakımına 164 bin TL, Sondaj çalışmaları için 66 bin TL yazılırken, Toplamda 427 bin TL lik masraf çıkarıldı.

Masraflar için site sakinlerinden ek olarak daire başı 980,00 TL ödemeleri için kapılara yazı bırakıldı.

Yılın 7’nci ayında enflasyon bahane edilerek site aidatlarına iki kez zam yapan site yönetimi bununla da kalmayıp site sakinlerinden Temmuz-Ağustos ayları için geriye dönük fazladan 200 er TL ödeme yapmalarını talep etti.

Yapılan bu fahiş Aidat ve gider kalemlerine öfkelenen site sakinleri, böylesine zor günlerden geçerken bu masrafların şişirilerek yazıldığını iddia ederek mahkemeye başvuracaklarını ifade ettiler.

Yorumlar (8)
Düzce li 1 ay önce
Yönetimi sorgulayın, sorun soruşturun muhakkak bir şey çıkabilir.
Düzce li 1 ay önce
Burası Memur - Sen yapı mı
AHMET 1 ay önce
Ne oldu? Neden yorumu yayınlamıyorsun? Ulan biraz adam olun da tetikçilik yapmayın. Bu ne biçim haber? Maaşlara gelen zammı kim verecek?
Site 1 ay önce
Siz bir de ALİBEY sitesini görün yılda 3 zam yapılıyor.Gelen fetöden kaçıyor yerine gelen yine aynı.Site zaten mimli tövbe tövbe
AHMET 1 ay önce
İşine gelmeyen oturmasın sitede. Hem o konforu yaşamak isteyeceksin hem de para vermeyeceksin, yok öyle yağma. Kimseye hırsız demeye de getirmeyin işi ayıptır.
Ai 1 ay önce
Sitede oturmayın o zaman.herşey yıpranıyor zamanla bakımının yapılması gerekiyor.paranın adı kaldı memlekette.siz fahiş fiyatı İstanbul’da görün
Ertan 1 ay önce
Zamları savunuyorsun yönetimdemisin
KERİMMM 1 ay önce
NASIL OLCEK ŞİMDİ,ASGARİ ÜCRET AYARINDA KİRALAR ,,NASIL GEÇİNECEĞİZ SAYIN YETKİLİLER,FORMÜL VARMI ACABA,YOKSA ÇAY SİMİT HESABIMI,,,::)))
20
az bulutlu