banner851

banner614

VELİLER SON GÜNE BIRAKMADI

banner619

Kurban Bayramı ve okulların açılmasının arka arkaya gelmesi üzerine veliler iki alışverişi birarada çıkardı. Velilerin alışverişi son güne bırakmaması, çarşıda durgunluk yarattı. Bazı esnaf ne bayramda nede okul öncesinde beklediği hareketliliği bulamadı.

banner846
Ekonomi 27.09.2015, 15:12
2491
VELİLER SON GÜNE BIRAKMADI
banner844
Turizmcilerin isteğiyle okulların açılışı 28 Eylül’e ertelendi. Bu nedenle önceki yıllarda eylül ayı başına denk gelen okul alışverişi Kurban Bayramı’yla birleşti. Yeni başlayan öğrencileri okulla tanışma, bir üst sınıfa geçenlerin özledikleri arkadaşlarıyla yeniden buluşma heyecanı sararken, dar gelirli aileler ise bütçeye eklenecek okul alışverişiyle başa çıkma sorunu karşıladı.

En ucuz ürünler seçilerek yapılan kıyafet-kırtasiye alışverişinde masraflar 170 TL’den başlıyor. Okul kıyafeti de 80 TL’den başlıyor 180 TL’ye kadar uzanıyor.

Bu rakamlara, okul kitaplarıyla ulaşım ve yemek giderleri gibi zorunlu ihtiyaçlar da eklendiğinde, okul masrafları bütçeyi zorluyor. Okul hazırlıklarını bir an önce tamamlamak isteyen veliler, ihtiyaçları son dakikaya bırakmayınca Düzce’de çarşıda bir durgunluk olduğu gözlemlendi.Mağaza sahiplerine göre fiyatlarda fazla bir artış olmadı, ancak vatandaşların alım gücü azaldı. Tekrarlanan seçimler ekonomideki sıkıntılı süreç, esnafının yüzünü güldürmüşe benzemiyor. 
Yorumlar (9)
esnafa 6 yıl önce
okul pantolonu 35 lira,sakaryada 18 lira.esnaf beni düşünmezse ben neden esnafı düşüneyim..
Esnaf 6 yıl önce
Zam yapan hükümet esnaf müşterilerine ucuz vermek için zararmı etsin hadi Canım sizde esnafın yanında olun karşısında değil avm den değil mahalledeki bakkal dan alışveriş yapın duyarlı toplum olalım lütfen
Aa 6 yıl önce
Finduk fistukçu,
O 1 ay sadece toplama evresi, hani bunun diğer bakımları? Bilmiyorsan ötme, ama biliyorum havası atarsın az sonra.
Esnaf 6 yıl önce
Esnaf düşünen yok sadece zengin turizmci daha zengin olsun diye peşkeş çektiler esnaf ölsün esnaf yaşamasın
vatandaş 6 yıl önce
esnafta 1e 10 koyuyor el insaf 170 lira nedir ya.
finduk fistukla gemi yürü 6 yıl önce
Düzcelide 1 sene yan yatıp 1 ay çalışıp finduk fistukla geçinemeyeciğini kavrasın. finduk 1 ederse 3 sene etmeyecek anlayun artuk .Gidin adam gibi çalışın asgari ücrete tabii olun demiyorum ama oy verdiklerinizden de hesap sorun düzgün maaş için.
Güneş 6 yıl önce
Olayın fındık ile alakası yok. Olay milletimizin modern yaşamak istemesidir. Ev, araba, telefon, bilgisayar derken millet bankaya bağımlı hale geliyor ve çektiği kredileri ödemeye çalışıyor. Bu arada da olan yine ESNAF'' a oluyor !!!
Aa 6 yıl önce
Fındığı düşürmek isteyenler, web sayfasında hala net 10.55₺ yazan-lara sorun köylünün alım gücü neden düşmüş diye.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık