banner851

banner614

Vergiler Krizden Kötü Vuruyor!”

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Türkgülü Vergiler ve sosyal güvenlik primi yükününn fazlalığından şikayet etti.

banner619
Ekonomi 25.06.2008, 16:21
195
Vergiler Krizden Kötü Vuruyor!”

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Türkgülü, küçük esnafın sorunlarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Türkgülü açıklamasında, İşyerini açıp günü hiç satış yapmadan kapayanların olduğu bir ortamda işin en zor yanının tahakkuk ettirilen vergilerin ödenmesinde çekilen zorluk olduğunu vurguladı.

Şu anda en büyük sıkıntının Bağ-Kur'dan kaynaklandığını ifade eden Türkgülü, hemen her esnafın Bağ Kur'a borcu olduğunu, geçmiş borçların ödenmesi bir yana kimsenin hazırdaki primini bile yatıramadığını belirtti.

Bankaların Bağ Kur borçlarını gerekçe göstererek kredi vermediğini belirten Türkgülü, vergilerde de durumun aynı olduğunu, kimsenin yanında sigortalı birini çalıştıramadığını ifade etti. KDV Stopaj ve Sigorta ödemelerin esnafı zor durumda bıraktığını söyleyen Esnaf Odası Başkanı Türkgülü, devletin çalıştırılan kişi başına vergi indirimi kolaylığı sağlaması gerektiğini söyledi.

Esnaf odaları başkanı seyyar pazarcılardan kaynaklanan sorunlarının çözülememesi nedeniyle belediyeye de sitem etti.

Yorumlar (0)