banner851

banner614

“VERİLEN DESTEKLER YETERSİZ”

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz yönetimi ile birlikte, Koronavirüs salgını nedeniyle zor bir süreçten geçen Düzce esnafını ziyaret etti. Esnafların sıkıntılarını dinleyen Caymaz, “Esnafımız için acil önlemler alınmalı” dedi.

banner619
Ekonomi 04.02.2021, 14:15
888
“VERİLEN DESTEKLER YETERSİZ”

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Kovid-19 salgınından tüm ülke genelinde olduğu gibi, Düzce’de de en çok esnaf kesimini etkilendi. Düzce’de özellikle yeme-içme sektöründeki birçok esnaf salgınla mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalar nedeniyle zorunlu olarak işyerlerini kapatmak zorunda kalırken, açık olan esnaflar ise ayakta kalabilmek için mücadele veriyor.

Bu zor süreçte Düzceli esnafları ziyaret eden DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, esnaflarla sohbet ederek durumları hakkında bilgi aldı. Devletin işyerini kapatmak zorunda kalan esnaflar için verdiği destekleri yetersiz olduğunu söyleyen Caymaz, Öncü Haber Mikrofonuna yaptığı açıklamada “Pandemi ile mücadele kapsamında getirilen yasaklar, Düzce’de bir çok esnafımızı etkiledi. Biz de bugün İl Yönetim Kurulu üye arkadaşlarımız ve Merkez İlçe teşkilatlarımız ile esnaflarımızın yanında olmak istedik.

Yaptığımız ziyaretlerde, esnaflarımızın durumunun çok kötü olduğunu gördük. Devletimizin özellikle işyerini kapatmak zorunda kalan esnaflarımız için verdiği destek ücretlerini çok düşük buluyorum. Bu ücretler, esnaflarımızın ayakta kalabilmeleri için arttırılmalı ve esnaflarımız acilen desteklenmeli” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
Yanlış Seçim 8 ay önce
Bu arkadaş yanlış seçim oldu Düzce için.. Murat Caymaz yerine keşke başka birisi olsaydı. Sırf bunun için deva partisi düzce’den uzak duruyoruz..
Sadece insan. 8 ay önce
AKP'deyken çözmediğin sorunları şimdi alacağın maksimum %3 oyla mı çözeceksin Murat Caymaz?
Hikmet gümüş 8 ay önce
Caymaz bask.yard.sı iken fetledi herkese tepeden bakıyordu şimdi kalkmış dert dinlermiş.Onlar genel başkanlarıyla, boğaziçi lilerle H.D.P.lileri dinlesinler.
Tahsin 8 ay önce
Meğer yandan konuşmak ne kadar güzelmiş. Meydan boş, o iş öyle olmaz, bu iş böyle olmaz, salla dur.