banner851

banner955

VERİMLİ TOPRAKLARDA ÜRETİM ARTACAK

Düzce’de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’yla da 816 projeye 14 milyon 414 bin TL hibe desteği sağlanacak. Müjdeyi duyuran AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, “Üretim katkı sunan tüm çiftçilerimizin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Ekonomi 27.04.2022, 09:47
1492
VERİMLİ TOPRAKLARDA ÜRETİM ARTACAK

Düzce’nin verimli tarım arazilerinde COVİD-19 salgınıyla birlikte hayati önemi bir kez daha ortaya tarımsal üretimin genişletilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bir yandan da binlerce dönüm arazinin fındık üretimi için kullanıldığı kentte ürün çeşitliliğinin sağlanması amaçlanıyor.

816 projeye 14 milyon hibe

Bu kapsamda mazot, gübre, alan bazlı destek ödemelerinin tamamlandığı Düzce’de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’yla da 816 proje hibe desteği verilecek. Düzce’de kırsal kesimde üretim bazlı refahı sağlamaya uygun görülen projelere 16 bin 600 TL’den toplamda 14 milyon 414 bin 754 bin TL karşılıksız ödeme yapılacak.

Keskin: Çiftçilerimizin yanındayız

Müjdeyi duyuran AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, “Çiftçilere büyük derecede katkı sağlayan hibe, Keskin’in şu sözleri ile bitirdi: Üretim ve ihracata katkı sunan, ekonomimize destek sağlayan tüm çiftçilerimizin yanındayız. Verimli topraklara verilen bu hibe desteği ile artık daha fazla tarım ve üretime katkı sağlanacak Düzce’mize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Aa 8 ay önce
KOSKOCA YALAN! ÇİFTÇİNİN YANINDA DEĞİLSİN, DEĞİLSİNİz. DEVLET OLARAK SATTIĞINIZ YERİ GERİ NEDEN ALIYOR BU DEVLET?
Cifci 8 ay önce
Cifcinin yanındaymış 4400 dönüm tarım arazisi yok oluyor niye sesin cıkmadi Faruk beye niye dur diyemedin secimlerde az kaldı sanayı den kendine yer al sayın baskan
Yeni Sayımız