banner851

banner955

YAKIN ZAMANDA KAPILAR MÜŞTERİLERE AÇILACAK

Düzce’de kahvehaneler ile yeme-içme sektörü yeniden müşterilerini ağırlayacakları günü iple çekiyor. Koronavirüs önlemleri altında yakın zamanda faaliyete geçmesi beklenen işletmecileri de kapsayan tüm esnaflara aşılamada öncelik tanınması isteniyor. Bu yönde çağrı TESK’ten geldi.

Ekonomi 15.02.2021, 13:00
1788
YAKIN ZAMANDA KAPILAR MÜŞTERİLERE AÇILACAK

Düzce’de işi gereği gün içinde binlerce kişiyle temas eden esnaflar, hem kendi hem de müşterilerinin sağlığı için koronavirüs aşısı yaptırmayı dört gözle bekliyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, toplu taşımada faaliyet gösteren esnafın, kafe-restoran ve kahvehane gibi yerlerde çalışanların, berber, kuaför, büfe, kasap, terzi, manav ve bakkal gibi vatandaşla birebir temas edenlerin öncelikli olarak aşılanması gerektiğini savundu.

Bunun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hızını keseceğini vurgulayan Palandöken, vatandaşların da daha güvenilir şekilde esnaftan alışveriş yapabileceğini bildirdi.

Palandöken, "Öncelikle esnaf aşılanırsa normal hayata hızlı dönülür. Bulaş riski en fazla olan, en yüksek derecede önem taşıyan mesleklerin başında taksici, dolmuşçu, halk otobüsçü gibi toplu taşıma sektöründe faaliyet gösteren esnafımız var. Okulların da açılması gündemde iken servisçilerimizin de aşılanması çok önem arz ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, kahveci, kıraathane, oyun salonu işletmecileri gibi şu an tamamen kapalı iş yerlerinde de esnafın ve çalışanların aşılanmasının buraların açılmasında önemli bir adım olacağını kaydetti.

banner844
Yorumlar (0)
13
açık