banner614

‘’YAKLAŞIK BİN KASA AVLADIK"

banner619

Batı Karadeniz'in en önemli limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde balıkçılar, avladıkları bol miktarda hamsiyle limana dönüyor. Balıkçılar, avladıkları bol miktarda balıkla limana dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

banner846
Ekonomi 29.09.2019, 14:18 29.09.2019, 17:42
1779
banner844

Sezon başından bu yana avladıkları az miktardaki balıkla limana dönen Batı Karadenizli balıkçıların yüzü, hamsiyle güldü.Balıkçı Şükrü Kocareis: "Bir kasada 16-17 kilogram hamsi oluyor, yaklaşık bin kasa avladık"

Batı Karadeniz'in en önemli limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde balıkçılar, avladıkları bol miktarda hamsiyle limana dönüyor.
Gırgır ve trol tekneleriyle Karadeniz'e açılan ve sabah saatlerine kadar avlanan balıkçıların yüzü Bulgaristan sınırından Türkiye'ye giren hamsiyle güldü.

Balıkçılar, avladıkları bol miktarda balıkla limana dönmenin mutluluğunu yaşıyor. Teknelerle Akçakoca limana getirilen ve kasalarla kamyonlara yüklenen hamsi, iç bölgelere gönderiliyor."Bolluğun devamı da var"

Balıkçı Şükrü Kocareis, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hamsi bolluğuyla karşılaştıklarını söyledi.
Kocareis, yaklaşık 16-17 ton hamsi avladıklarını aktararak, "Bir kasada 16-17 kilogram hamsi oluyor, yaklaşık bin kasa avladık. Biraz rahatladık, hamsi çoğalmaya başladı. Sabaha kadar Karadeniz'de gezdik, bolluğa denk gelince ağı attık. Şu anda memnunuz." diye konuştu.Hamsinin uzun süre avlanma imkanı sağlayacağını düşündüklerini belirten Kocareis, "Bolluğun devamı da var, yani geriden de hamsi geliyor. Bulgaristan ve Romanya'dan geliyor, durum iyi gözüküyor. Hamsinin süreci uzun olduğu için avı da çok olacaktır. 1-2 ay avcılık yapabiliriz diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı. (AA)

Yorumlar (7)
20 tl olursa zor 2 yıl önce
hem çok diyosunuz hem 15/20 tl ye satıyosunuz..halkmarda dana kıyma 30 tl gider onu alır köfte yaparım..İndirin fiyatları da balık da yiyelim...
Aa 2 yıl önce
Gün içinde balık 5 TL, iş çıkışı ise 15 TL. Bunu yapanları biiyoruz, çalışanlara daya zamlı balığı..!
iyi o zaman 2 yıl önce
hemen şoklayın millete 25- 30 liradan kakalarsınız sonra.
Vatandas 2 yıl önce
Balık fiyatını düzcede bir iki kişi belirliyor. Nezaman 5 lira o zaman alıcam 10 lira pahalı geçen baktım 20 lira bu nedir fırsatçılığı irakin 5 ile 7 arası makul fiyat sorun vatandaşa bakalım ne diyor. 5 lira yapın herkes yesin
Serdar gürler 2 yıl önce
Allah bereket versin fakirinde gönlü olsun nasıl olsa asgari ücret tavan yaptı hergün pirzola yiyiyoruz bolluk ekonomi harika alım gücümüz en yüksek seviyede marketlerden çantalar dolu allah utandırmasın acaba rüyamı görüyorum pembe bulutlarmı.
Serdar gürler 2 yıl önce
Allah bereket versin fakirinde gönlü olsun nasıl olsa asgari ücret tavan yaptı hergün pirzola yiyiyoruz bolluk ekonomi harika alım gücümüz en yüksek seviyede marketlerden çantalar dolu allah utandırmasın acaba rüyamı görüyorum pembe bulutlarmı.
8161 2 yıl önce
Avlanma güzel fiyat 20 lira bir türlü fiyatlar düşmedi
18°
parçalı az bulutlu