banner851

banner955

YARIM LİTRE PET SU 5 TL’YE SATILIYOR…

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bulunan kantinlerde fahiş fiyat uygulaması, hasta ve hasta yakınlarının tepkisini çekti. Şikâyetler üzerine, Düzce Ticaret İl Müdürlüğü harekete geçerek kantinlerde fiyat denetimi yaptı.

Ekonomi 20.05.2022, 14:00 20.05.2022, 17:26
2380

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bulunan kantinlerde fahiş fiyat uygulandığı şikâyetleri üzerine, Öncü Haber ekibi kantinlerdeki fiyatları yerinde inceledi. Hastane kantinlerinde 1 TL ile 1.5 TL arasında satılan 500 ml bir adet suyun pet şişe suyun 5 TL’ye, bir bardak çayın ise 4 liradan satıldığı görüldü. 

Konu ile ilgili tepkilerini Öncü Haber mikrofonuna dile getiren hasta ve hasta yakınları, Atatürk Devlet Hastanesi kantinlerinin denetlenmesini istedi. Hastane kantinlerinde fiyatların oldukça yüksek olduğunun altını çizen vatandaşlar, “Yarım litre pet şişe su 5 TL’ye satılıyor. Paramız olsa zaten özel hastanede muayene oluruz.” serzenişinde bulundu.

“Kantinde fiyatlar haddinden fazla”

Hastane kantininde fiyatların normalin üzerinde olduğunu belirten Haydar Durmuş isimli bir hasta yakını, “Az önce iki bardak çay aldık, tanesi 4 TL’den, 8 TL verdim. Normalde kahvehaneye gitsek, 2 TL bir çay. Hastane kantininde fiyatlar haddinden fazla yani. Ben buradan 5 TL’ye pet su alacağıma, gider ilerideki bakkaldan 1 buçuk TL’ye alırım.” dedi.

“Adı üstünde burası devlet hastanesi, özel hastane değil”

Hastane kantininde dar gelirli vatandaşlar için fiyatların çok yüksek olduğunu ifade eden ismini vermek istemeyen bir vatandaş ise, “Hastane kantinindeki fiyatlar, dar gelirli insanlar için haddinden fazla. Çünkü burası bir devlet hastanesi, özel hastane değil. Yarım litre pet şişe suyun 5 TL’ye satılması, haddinden çok fazla. Hele ki, dar gelirli insanlar için çok fazla. Adı üstünde devlet hastanesi. Bence fiyatların bu kadar yüksek olmaması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Öte yandan şikayetler üzerine Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bulunan kantinlerde fiyat denetimi yaptı.

banner844
Yorumlar (15)
hasta ve refakatçi 7 ay önce
bakalım gereken yapılacakmı ben bu olayın takibini yapacam şuda bilineki fiyatlarda en ufak düşüş yaşanmayacak
Komik 7 ay önce
Denetim yapıldı yazıyor en sonda . Bilindik bir soru sormak istiyorum SONUÇ ?
Halk 7 ay önce
Sonuç ne oldu onuda yazın
Gına 7 ay önce
Millet bahçesinin oradaki kafede de 4,5 tl...kol gibi giydiriyorlar beyfendi görünümlü yolucular
Hlk. 7 ay önce
Kantinmi o izbe yerler.bufe bufe..Sogukda korunağibyok sicakda golgeligi yok.Gidinde Bokuya sakaryaya kantin görun..Bashekim mudur bi dunya yardimcisi ne is yapar orda
BABACAN 7 ay önce
ZAHMET OLMASSA BİRDE ARAŞTIRMA HAST LOKANTASINI YOKLAYIN BİR TABAK ET YEMEGİ 60 TL HASTANEYE TEDAVİ OLMAYA LOKANTASINA SOYULMAYA GİDİYORUZ SAYGILAR
Halil paşalı 7 ay önce
2 sade poğaça 1 yarım litre su 1 bardak çay 14 lira.50 kuruş ödedim
Madur 7 ay önce
Aynen doğru hele büyük şehirdeki lerden bir tost alıp yemek bile pahalıya geliyo artı yakındaki bakallarda bile bir püsküt veya meyve suyu hemen hemen iki katına yakın fahiş fiatlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız