banner851

banner614

YARIŞ KIZIŞIYOR!

banner619

Yerli otomobildeki babayiğitler belli olduktan sonra en merak edilen konu hangi ilde üretileceği oldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün bir çok ilden talep geldiğini ve Düzce'nin de değerlendirmeye alınacak iller arasında olduğunu açıklaması sonrası komşu il Bolu'da hareketlilik başladı. MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, yerli otomobilin Bolu'da üretilmesine yönelik girişimlerde bulunmak için tüm ilgili kesimleri birlik olmaya davet etti.

banner846
Ekonomi 15.11.2017, 15:40 15.11.2017, 17:38
2838
banner844

Türkiye'nin 60 yıllık rüyası "yerli otomobil" için ortak girişim grubuyla imzaların atılmasının ardından pastadan payını almak isteyen iller sıraya girdi. 

Bakan'ın açıklaması komşuda yankı uyandırdı
Yerli otomobilin şehirlerinde üretilmesini talep eden iller siyasiler aracılığıyla Ankara'da bastırırken, yaprak kıpırdamayan Düzce için umutları yeşertecek açıklama, dün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den geldi. Akçakoca ziyareti sırasında konuşan Özlü, Düzce'nin değerlendirmeye alınacak iller arasında olduğunu söyledi. Bu gelişme sonrası komşu il Bolu da yerli otomobil yarışına dahil oldu. 

"Yerli otomobil üretim tesisleri ilimize kurulmalıdır"
MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, tüm milletvekilleri, bürokratlar ve sivil toplu kuruluşu temsilcilerine sığ tartışmaları, siyasi istikballeri ve kısır döngüleri bir tarafa bırakarak bir platform etrafında birleşme çağrısı yaptı. Yerli otomobilin Bolu'da üretilmesi için ilgili tüm kesimleri girişimde bulunmaya davet eden Evcil, “Ülkemizin en önemli kalkınma hamlelerinden biri olacak yerli otomobil üretimi ile ilgili somut gelişmeler yaşanmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren güçlü firmalar bir araya gelerek yerli otomobil üretimi noktasında bir uzlaşmaya varmış durumdadır. Peki, İstanbul-Ankara güzergâhının arasında bulunan ilimiz bu işin neresinde olacaktır? Yerli otomobil üretimi beraberinde müthiş bir istihdam olanağı getirecektir. Yedek parçasından, servis ağına kadar çok yönlü bir üretim ağına sahip olacak bu projeden Bolu nasibini almalıdır. 3 milletvekili, 2 bakan yardımcısı ve üst düzey bürokratları ile tanınan ilimiz böylesine bir projede yalnız kalmamalıdır. Yerli otomobil üretim tesisleri ilimize kurulmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (25)
memleketim düzceli 4 yıl önce
hemen kötü yorum neden yapıyorsunuz adam ugraşıyor fenamı olur işsizimiz çok iş kapısı olcak hep kötü düşünmeyin helal olsun bakanım düzcenn adını geçiren odur eminm elinden geleni ypacaktır sennle grr duyuyruz.
Mak. Y. Müh. Ali SET 4 yıl önce
Bir Düzce li olarak şunu söylemeliyim. Bu iş Düzce ye kalmaz. Siyasi ŞOV YAPANLAR da halkın gazını almaya çalışacaklarına MUHALEFET GÖREVİNİ YAPSIN.
MİLLİ ARABA 4 yıl önce
ARKADAŞLAR ARABA ÜRETİLECEĞİ İLLER BELLİ
KARASU BMC FABRİKASII BİTMEK ÜZERE BURSA BMC FABRŞKASI İNŞ HALİNDE DENİZLİ VE İZMİRE KURULCAK SAYGILAR
Uzaktan seyirci 4 yıl önce
Bolu da bakan bile yok iken onlar bolu için uğraşıyorlar. Bizde hemde bu işin başında olan sanayi bakanı var Düzceliler umutsuz. Biraz siyasi iradenizin arkasında durmalısınız.Kurulacak olursa nereye olur yeterli yerimiz varmı bunu tartışın
Gurbetçi 4 yıl önce
Düzceye yerli otomobil fabrikası kurup, fındık zamanı gelince çalıştıracak adam bulamamaktan üretime ara mı verecekler :) mevcut fabrikalar düzceye geldiğine pişmanken bu denli bir yatırımın düzceye gelebileceğini gerçekten düşünen varmı?
Düzcedeki MHP ne iş yapıy 4 yıl önce
Düzce'de muhalefet uyurken bolu nasıl muhalefet yapılır gösteriyor Düzce'ye nasıl hemen icraat yapıyor muhalefet Düzce'de tık yok
Yol yok 4 yıl önce
Hayal kurmayin bu isi bolu kapacak gorun bakin her anlamiyla tam bir sehir oldu bolu duzceye bak birde yol bile yok daha
Duzceli 4 yıl önce
Hersey konusulur bolu kapar duzcede bu gune kadar hangi yetkili is bitirmis ki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın