banner851

banner614

Yatırımcının ilk tercihi Düzce!

Teşvik Yasası'nın yürütülmesini sağlayan genelge ve tebliğin yürütmesinin durdurulmasının sıkıntısına rağmen yeni yatırımlar sürüyor.

banner619
Ekonomi 02.05.2008, 18:46
212
Yatırımcının ilk tercihi Düzce!

İlimizde teşviğin kalkmasına giderek daha az zaman kala, yatırımcılar bir yandan 5084 sayılı yasanın uygulanmasını sağlayan genelge ve tebliğin yürütmesinin durdurulmasının sıkıntılarını yaşarken, yatırım için ilimizi seçen yatırımcıların sayısı da her geçen gün artıyor. Beş yatırımcı daha Düzce’ye gelerek yatırım yapma talebiyle başvuruda bulundu ve teşvik belgelerini aldılar.

 

 Mart ayı itibariyle teşvik belgesi verilen firmaların listesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girerken, 5 firmanın da Düzce’ye yatırım yapmak üzere teşvik belgesi aldıkları öğrenildi.

 

Söz konusu firmalardan biri gıda, biri dokuma giyim, biri orman ürünleri, biri lastik ve plastik ürünleri, bir diğeri de demir dışı metal imalatı yapacak.

 

Listeye bakıldığında ilimizin yanı sıra bizim gibi deprem felaketinin yaşandığı Sakarya ve Kocaeli’nin de yatırımcı için cazip olduğu görülüyor. Bilindiği gibi ilimizin yatırımcının göz bebeği olmasını sağlayan teşvik,  bu yılın sonu itibariyle sona erecek.

banner844
Yorumlar (0)