banner851

banner955

YENİ DÜZENLEME YOLDA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Türkiye’nin birçok ilinde ve özellikle Düzce’nin bazı kesimlerinde de kendisini hissettiren fahiş kira fiyatlarıyla ilgili gelen şikâyetlerin ardından bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Ekonomi 01.06.2022, 13:00
2028
YENİ DÜZENLEME YOLDA

Adalet bakanı Bekir Bozdağ yaptığı basın açıklamasında, kiracılardan gelen ‘ev sahipleri kiraları çok yüksek tutuyor’ şikâyetlerini hassasiyetle ele aldıklarını ifade ederek, oturan kiracıların fiyat artış belirlemesine ve yeni oturacak kiracıların neye göre bir fiyat ödeyeceği konusuna düzenleme getirecek bir çalışma yürütüyoruz dedi.

FARKLI ÜLKELERDEN ÖRNEKLERİ İNCELİYORUZ

Yapılan düzenlemenin hem kiracının hem ev sahibinin hukukunu koruyarak, toplum tarafından da kabul görecek bir düzenleme olması konusunda hassasiyet gösterdiklerini vurgulayan Bakan Bozdağ “Bu konuda dünyadaki örnekleri inceliyoruz, bize en yakın modeli örnek alarak bir düzenleme yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“FIRSATÇILIĞA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Ekonomik sorunlar bahane edilerek elindeki ürünün fiyatını haksız şekilde yükselten fırsatçılık konusuna da değinen Bozdağ “Böylesi bir zamanda fırsatçılık yaparak, fahiş fiyatla hak etmediği kira bedeli almak isteyenin önüne geçilecek. Yoksa hak ettiği kira bedelini herkes alacak. Ülkedeki artan fiyatlar nedeniyle hak etmediği bir kirayı almaması sağlanacak. Yoksa herkes evini dilediği gibi kiraya verecek. Ona bir müdahale yok.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)
YAVUZ81,08 7 ay önce
Ne desek size vAllaha artık söyleyecek laf söz bulanıyorum
Yorumcu 7 ay önce
Develete feto falan sızmadi ne sızması ya diyerek gerçekleri gizleyen bir insan nasıl yeniden bakan yapılır Fetoculeri bir daha saklasın diyemi bakan yapıldı acaba yine
Yeni Sayımız