banner851

banner614

YERLİ OTOMOBİL İÇİN KARAR VERİLDİ

banner619

Türkiye’nin en büyük 5 firmasının bir araya gelerek üreteceği yerli araçla ilgili çalışmalar başladı. Dünyanın en büyük otomobil üreten fabrikalarından olması beklenen fabrikanın yeri için Marmara Bölgesi kararlaştırıldı. Ulusal basında çıkan habere göre; ilk etapta düşünülen iller Bursa, Sakarya veya Kocaeli... ‘Yerli otomobil Düzce’de üretilebilir mi?’ sorusuna Öncü Haber'de yanıt veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise “Yer konusu, ikinci 24 ayda bakacağımız bir konu. Onu o zaman değerlendiririz.” yanıtını vermişti.

banner846
Ekonomi 05.11.2017, 14:43
7079
YERLİ OTOMOBİL İÇİN KARAR VERİLDİ
banner844

Türkiye’nin 60 yıllık rüyasını hayata geçirecek yerli ve milli otomobil için ilk adım geçtiğimiz günlerde atıldı. Türkiye'nin Otomobili Projesi'nin ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. 5 firmanın ortaklığıyla üretilecek olan yerli aracın ilk adımı fabrika olacak.

Dünyanın en büyük otomobil üreten fabrikalarından olması beklenen yerli otomobil fabrikasının yeri için Marmara Bölgesi kararlaştırıldı. Fabrikanın Bursa, Sakarya veya Kocaeli bölgesinde kurulması planlanıyor. Ayrıca yerli aracın parçaları için de 3 bin 130 tedarikçi firma ile görüşülecek.

PARÇA PARASI ÜLKE İÇİNDE KALACAK

Öte yandan yerli aracın üretilmesinde önemli katkı sağlayacak olan tedarikçi firmalar da hazır. Türkiye’de faaliyet gösteren dünyanın en büyük otomotiv firmalarının araçlarına malzeme üreten tedarikçi firmalar yerli aracın üretimine de önemli oranda hız kazandıracak. Buna göre yerli aracın parçaları için de Türkiye’de bulunan 3 bin 130 tedarikçi firma ile görüşülecek. Böylece araç parçalarına harcanacak olan milyarlarca dolar da ülke içerisinde kalıp Türkiye ekonomisine önemli oranda katkı sağlamasının yanında sektörü de oldukça canlandıracak. (Kaynak: Yeni Şafak)

Yorumlar (17)
A. Demirel 4 yıl önce
Akp nin seçimde tulum çıkardığı ile bakın gelişeceğine dahada gerileşiyor nerede çakal tekstilci varsa ancak onlar birkaç aylığına fabrika açıyor belediye zaten hizmetten bi haber değremden sonra bi sakarya ve bir boluya bakın bide düzceye
Düzceli 4 yıl önce
ne kadar da çok eleştiren bir toplum olduk? her şeye eleştiri, muhalefet..!! siz ne katkı sağlıyorsunuz bu ülkeye? şimdiye kadar ne üretip ne buluş yaptınız? Düzce'den ne kadar bilim insanı yetiştirdiniz? akıl dağıtsalar almam dersiniz..!!
Yatırımcı Bilgi Merkezi – 4 yıl önce
Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Kocaeli gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin derim. Tüm kurumlardan sahibinden
Yatırımcı Bilgi Merkezi – 4 yıl önce
Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Türkiye gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin derim. Tüm kurumlardan sahibinden
Duzcede yol yok 4 yıl önce
Yahu duzcede yol yok bide fabrika mi kurulcak duzceli once oturup dusunecek bi boluya bakin bi duzceye
duzce 4 yıl önce
HELAL OLSUN
Fadıl-Jet 4 yıl önce
2019 seçimleri varya, ot sunmak lazım. Hani yerli uçağımız vardı, hiç inmedimi? Bu toplantılara ne gerek vardı, Jet Fadıl vardı o hallederdi. Onda protetifi var nasıl olsa.
Bir seçim önce 4 yıl önce
Seçime girerken de yerli otomobil dediniz, 40 milyon dolara saab markasını yerli diye yutturduğunuz ortaya çıktı. Her seçim öncesi yerli uçağımız gökyüzünde yalanı gibi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın