banner851

banner614

YERLİ OTOMOBİLDE ERTELEME

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobili üretecek şirketin CEO'sunun 11 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını duyurmuştu. Bakanlıktan bugün yapılan açıklamada, şirket avukatlarının ilave bir süreye ihtiyaç olduğunu belirtmesi üzerine törenin ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

banner619
Ekonomi 10.05.2018, 15:12 10.05.2018, 19:02
1915

Katıldığı bir program sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "11 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, şirketin CEO'sunu açıklayacak ve şirketin kuruluş protokolünün şahitliği yapılacaklar." açıklamasında bulunmuştu. Bakanlık bugün törenin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. 

Yapılan yazılı açıklamada, şunları kaydedildi: "Türkiye’nin otomobil ile ilgili 11 Mayıs Cuma günü yapılacağını duyurduğumuz, şirket kuruluş sözleşme imza ve Ceo isminin açıklanması töreni, şirket ortaklık sözleşmesi hazırlanmasında, şirket avukatlarının ilave bir süreye ihtiyaç olduğunu belirtmesi üzerine ileri bir tarihe ertelenmiştir. Tören Mayıs ayı içerisinde Sayın cumhurbaşkanımızın uygun göreceği bir tarihte yapılacaktır. Yerli marka otomobil ile ilgili süreç planlandığı gibi başarı ile yürütülmektedir."

 
Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (10)
adalet 3 yıl önce
cumhuriyet kurulduğundan bu yana olmayan şey adalet dün de yoktu bugünde yok emin olun yarında olmayacak.kim gelirse gelsin.
şef 3 yıl önce
bi önceki seçim idam meclise gelirse ben imzalarım muhabbeti vardı ne hikmetse bir türlü meclise gelemedi. arabadan daha önemli şeyler var.
şef 3 yıl önce
milletle dalga geçmeye bıkmadınız ya her şey tamamda bi araba eksikti.
Pusula 3 yıl önce
Karamsar olmayalım belkide motorsuz bambaşka bi sistem geliştiriyolardır.hangi sözlerinden ertesi gün dönmediler erken seçim isteyen vatan hayinidir diyip ondandan bile dönmedilermi artık Allah 1 ayran beyaz dışında dediklerine inanmıcaz
Olmadı şimdi ama 3 yıl önce
Tam da Almanlar bizi kıskanırken, isviçre, isveç hayranlıkla bizi beklerken,Amerika çatır çatır çatlarken olacak işmi bu? Çatltamayacakmıyız dış düşmanları?
Tekrar, tekrar. 3 yıl önce
Bir yalanı sürekli tekrar ederseniz insanlar ona inanır. İnsanlara sürekli aynı şeyi söylediğinizde, 8 yıldır olmayan yerli uçağın varlığına inandıkları gibi inanırlar.
GOL OLDU!!! 3 yıl önce
Daha yeni başlamıştı. Bu konu ile ilgili çok bilmiş yorumlar yapanlara dakika bir gol bir oldu. Yerli motoru ne zaman, nerede, nasıl yaptık ki oto yapıyoruz.Bilen açıklarmı?
Yorumsuz.. 3 yıl önce
Yerli uçak yerli araba yerli saman yerli vs. vs. yeter artık bu milleti kandirmaniz bırakın artık bu yalanları artık TAMAM diyoruz çekilin bir kenara.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın