banner851

banner955

YERLİ TOHUM ÜRETİMİNİN ARDINDAN FİDE ÜRETİMİNE DE BAŞLADI

Antalya ile İran’da kurduğu tesislerle geleneksel yerli tohumu üretimi yapan ve 10’dan fazla ülkeye ihracat yapan Düzceli başarılı iş insanı AK Parti Antalya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Uzun, yine Antalya’da 20 dönüm üzerinde satın aldığı, yıllık 35 milyon üretim kapasitesine sahip tesiste, aşılı – aşısız fide üretimine başlamaya hazırlanıyor.

Ekonomi 30.04.2022, 13:40 30.04.2022, 15:08
3029
YERLİ TOHUM ÜRETİMİNİN ARDINDAN FİDE ÜRETİMİNE DE BAŞLADI
banner986

Düzceli başarılı iş insanı ve AK Parti Antalya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Uzun, A – Z Tohum firması ile sektördeki yükselişini sürdürüyor. Antalya’nın Aksu Bölgesinde 22 dönümlük arazi üzerinde kurduğu tesis ve İran’daki tesislerinde geleneksel yerli tohum üretimi yaparak 10’un üzerinde ülkeye ihracat yapan, A-Z tohumculuk yönetim Kurulu Başkanı Ali Uzun’un sektördeki başarısı dikkat çekiyor.

A-Z Tohumculuk firması olarak yatırımlarına devam eden Uzun, bu kez de yine Antalya’nın Aksu bölgesinde 20 dönüm üzerinde satın aldığı tesis de seracılık tekniği ile aşılı – aşısız fide üretimine başlamaya hazırlanıyor. Toplamda 100 kişinin istihdam edilen fide üretim tesisi, yıllık yaklaşık 35 milyon fide üretim kapasitesine sahip.

Konu ile ilgili Öncü Haber’e A-Z Tohum firmasından yapılan açıklamada, “A-Z Tohum olarak Antalya’nın Aksu ilçesinde 20 dönüm kapalı fide üretim tesisi aldık. Yıllık 35 milyon fide üretim kapasitesi olan tesisi, 2022 yılı Haziran ayından itibaren işletmeye başlayacağız. Aynı zamanda 100 kişiye istihdam sağlayacak olan firmamız, tarım sektöründe tohumdan sonra, fide üretiminde de iddialı olmaya hazırlanıyor. A-Z Tohum Antalya Aksu’da 22 dönüm arazi üzerinde kurulu seralarda tohum ıslah ve üretim işleri yapıyor. İran’da da tohum üretim işi yapan firmamızın Yönetim Kurlu Başkanı Ali Uzun, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – İran İş Konseyi’nin de üyesi. 10’dan fazla ülkeye tohum ihracatı yapan firmamız, sektörün lider kuruluşları arasında yer alıyor.” denildi.

banner844
Yorumlar (3)
Nuh YÜKSEL 4 ay önce
BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN TEBRİKLER
Ersin 4 ay önce
Hayırlı olsun birde memlekete fide desteği olursa güzel olur
başarılar 4 ay önce
böyle olun.fındıktan başka ürün ekmesini bilmeyen ve araştırıp iklime uygun alternatif üründen hoşlanmyan insanımıza belki biraz cesaret verirsiniz.
21
açık