banner851

banner955

YIL SONUNA KADAR GEÇERLİ OLACAK

BDDK selden etkilenen Düzce, Rize ve Artvin için yeni karar aldı. Buna göre, bu illerde kredi kartına taksit süreleri yıl sonuna kadar iki kat olarak uygulanacak. Bankalardan kullanılacak kredilerin vadesinde de süre sınırları geçerli olmayacak.

Ekonomi 29.07.2021, 17:16 30.07.2021, 09:48
2132
banner1032

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel ve taşkın felaketlerinden etkilenen Düzce, Rize ve Artvin’in ‘afet bölgesi’ ilan edildiğini açıklanmasının ardından kurumlardan yeni adımlar gelmeye devam ediyor.

Türkiye Bankalar Birliği, bankalara bu üç şehirde yaşayan ve selden etkilendiğini belgeleyen vatandaşlara borçların ertelenmesi ve finansman olanakların sağlanması konusunda tavsiye kararı göndermişti.

Bir adım da Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu’ndan (BDDK) geldi. BDDK'dan yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2022'ye kadar Düzce, Rize ve Artvin İllerinde yapılan alışverişlerde kredi kartı taksitlendirme süreleri iki katı olarak uygulanacak. Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin ilgili maddesince alınan karara göre ise kredi vadelerinin hem yeni kullandırılacak hem de yeniden yapılandırılacak krediler için yönetmelikteki sürelere tabi olmaksızın, ödemesiz dönemlerin uygulanması da dahil olmak üzere bankalarca belirlenecek.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

banner844
Yorumlar (2)
Asabi 1 yıl önce
Şimdi bu bir iyilik midir?
YAVUZ0881 1 yıl önce
Suriyeli ve afkanlıalara akıtın milletin parasını vatandaşa da sadaka dağıtın aferin sizin gibi devlet yönetimine Allah belanızı versin
16
kapalı