banner851

banner614

YILMAZ: “TİCARİ TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM YAPTIK”

Düzce’deki taşımacı esnaf temsilcileri basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, akaryakıta gelen zamlar nedeniyle ticari taksi ücretlerine zam yaptıklarının bilgisini verdi. Minibüsçüler Odası Başkanı Bülent Özbakır ise, minibüs ücretlerine zam yapmadıklarını belirterek, “Halkımızın yanındayız” dedi.

Ekonomi 14.01.2022, 13:23
1860
YILMAZ: “TİCARİ TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM YAPTIK”

Yeni yıl ile birlikte akaryakıta gelen zamlardan en çok nakliye ve toplu taşıma hizmeti veren esnaf kesimi etkilendi. Düzce’deki taşımacı ve nakliyeci esnafı temsilcileri bugün bir araya gelerek, yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.  

Toplantıya, Düzce Galericiler Derneği Başkanı Özgür Erdemir, Galericiler sitesi Başkanı Murat Geçici, İsmail Duran, Minibüsçüler Odası Başkanı Bülent Özbakır, Şoförler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz ve Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz katıldı.

 Toplantı da açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Şoförler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, şoförlerin sorun ve sıkıntılarını masaya yatırdı. Yavuz, “ Akaryakıt zamları şoför esnafını etkilediği gibi her kesimi etkiledi. Ama bu ülke hepimizin, bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Federasyonumuza ve Ulaştırma Bakanlığı’na da sorunlarımızı aktarıyoruz. Pazartesi gününden itibaren ticari taksi ücretlerine zam yaptık. Bütün taksici esnafımız, taksi metrelerini ayarlatacaklar. Pazartesi gününden itibaren taksi ücretleri zamlı olacak. Servislerle ilgili Bakanlığımızın bir çalışması var. Türkiye Şoförler Federasyonu Millî Eğitim Bakanlığı ile görüştü. Bizim aldığımız duyumlara göre, belki bir yıllık geriye dönükte mazot desteği vereceklerini söylüyorlar. Biz şu anda onu bekliyoruz. Kamyoncularla ilgili de Ulaştırma Bakanlığı ile ilgili çalışmamız var. Biliyorsunuz Türkiye’de 65 yaş üstü ticari araç kullanamıyor. Bununla ilgili Düzce Kamyoncular Kooperatifi ile birlikte bir dosya hazırladık. Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile bir görüşme yaptık ve dosyayı kendilerine sundum” diye konuştu. 

Düzce Minibüsçüler odası Başkanı Bülent Özbakır ise fabrika, okul ve turizmde vatandaşları taşımaya devam ettiklerini kendilerini henüz fiyat çalışması yapmadan bir çok kuruluş yeni yıl ile birlikte zam yaptıklarını minibüsçüler olarak her zaman halkın yanında olduklarını dile getirdi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (2)
düzce li 2 hafta önce
burdakiler galiba aclıkdan ölmüş gibi yiyorlar mazot pahalılıgı bahane
81 2 hafta önce
Yiyin efendiler başkanlar neyi cözdunüz acaba
-1
hafif kar yağışlı