banner851

banner614

YÜRÜRLÜĞE RESMEN GİRDİ

Araçlardan alınan ÖTV oranını belirlemede kriterler genişledi. Oranlar belirlenirken motor hacminin yanı sıra aracın cinsinden emisyon türüne kadar birçok konu göz önüne alınacak.

banner619
Ekonomi 24.11.2016, 10:55 24.11.2016, 11:03
5042
YÜRÜRLÜĞE RESMEN GİRDİ
Motorlu taşıtlardan alınan Özel Tüketim Vergisi'ne (ÖTV) dair değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, bir aracın vergilendirilmesinde sistem değişikliğine gidilerek, vergileme ölçütleri genişletiliyor. Otomobillerin ÖTV oranları sadece motor silindir hacmine göre değil; satış fiyatına, tipine, sınıfına, taşıma kapasitesine, cinsine, emisyonuna, kasa yapısına göre ayrı ayrı belirlenebilecek.
Düzenlemeyle, bu konuları belirlemede bakanlar kuruluna yetki veriliyor.

İNDİRİM DE GÜNDEMDE
Öte yandan bakanlar kurulu, EURO normlarını sağlayan katalitik konvertör sistemi ile teçhiz edilmiş taşıtlarda ÖTV yarısına kadar indirebilecek ya da belirtilen orana kadar çıkarabilecek.
 
Yorumlar (9)
kudi 5 yıl önce
düşük fiyatlı taşıtlarda indirim, lüks fiyatlı taşıtlara artış geliyor.
Maçkalı 5 yıl önce
Zaman'ında İsmet döneminde yapıldı yapılanlar beyler a parti b parti işi değil bu sen lozanda bağlarsan Türk milletinin elini ayağını hazırda bulunan yer altı zenginliklerini kullanamaz gider yurt dışından alırsın sonra sa neden benZin 5 lira
haklısın 5 yıl önce
cok haklısın beyefendi serv antlaşmasında butun haklara sahiptik ama lozanda bu hakla geri verildi suçlu ismet inönü başka suçlu yok. vay senin zihniyetine
halk 5 yıl önce
Bu millet hak ettiğini buluyor kendim ettim kendim buldum misali a parti farkı herkeze hersey hak bunlar daha az siz yılbaşında görün zammı
Mb 5 yıl önce
Bu millete herşey haktır mustehaktir
Ka 5 yıl önce
Benzin olmus 5 lira bu dalor duserken hic indirim olmuyorda cikarken niye hemen bindirim oluyor.milletin sirtindan inin artik..devlet insanlarin cebini dusunecek hic bisey yapmaz.milletin cebi delik artik.alincak hicbiseyi kalmadi sayenizde.
Kamyoncu 5 yıl önce
Sonunda elimizde hicbirsey kalmadı
vatandaş 5 yıl önce
aldığımız nefesede vergi olsa tam olucak nerde indirim.
millet aç açlık sınırı 1500 tl asgari ücret 1300 tl niye iyileştirilmiyorda herşeye zam geliyor bunlar neden konuşulmuyo dolar euro aldı başını gitti herşey zamlandı ama emekçinin işçinin maaşı aynı günahtır buu!!!
Aa 5 yıl önce
İndirim mi? Güldürmeyin... Bindirim olmasın o?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın