banner851

banner955

YÜZDE 10'LUK İNDİRİM BAŞLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yılbaşı itibarıyla elektrik ve doğal gaz fiyatında yüzde 10'luk indirimin başlamış olacağını belirterek, "Yıl içerisinde bakacağız. Maliyetleri biz gün gün takip ediyoruz. Maliyetler düşünce tabii ki bunların faturalara yansımasından daha doğal bir şey olmaz." dedi.

Ekonomi 01.01.2019, 14:03 02.01.2019, 12:17
1229
Bolu temasları kapsamında Kalıcı Konutlar mevkisinde bulunan Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) merkez binasını ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2002 yılında Türkiye'de sadece 6 il ve 51 ilçe doğal gaz kullanırken 2018 yılı sonu itibarıyla artık doğal gaz kullanmayan, doğal gaza ulaşmayan hiçbir il kalmadığını söyledi.Bakan Dönmez, şöyle devam etti: "Bundan sonra da yine yapacağımız çalışmalarla doğal gazı yeni beldeler ve ilçeler ile yerleşim yerlerine götürmeye devam edeceğiz. 7/24 durmaksızın çalışmak zorundayız. Doğal gaz konforunu tüm vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Bugün itibarıyla 50 milyon vatandaşımız doğal gaz kullanıyor.Türkiye'de yaklaşık 15 milyon hane doğal gaz abonesi. 10 milyon kadar da kapısına kadar doğal gazı götürüp ama henüz doğal gaz dönüşümünü tamamlamayan vatandaşlarımız var. Bununla birlikte baktığımızda 81 milyon nüfusun 60 milyonu aslında doğal gaza erişim imkanına kavuşmuş durumda. Bu ölçekte penatrasyon, Avrupa'da birçok ülkede de olmayan bir penatrasyon, yaygınlık oranı."
Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elektrik ve doğal gazla ilgili indirim müjdesine de değinerek, "İnşallah yılbaşı itibarıyla elektrik ve doğal gazda yüzde 10'luk indirim başlamış olacak. Yıl içerisinde bakacağız. Maliyetleri biz gün gün takip ediyoruz. Maliyetler düşünce tabii ki bunların faturalara yansımasından daha doğal bir şey olmaz." diye konuştu.
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (8)
Uçtukmu? 4 yıl önce
Başkanlık gelince ucacağız dediler. Dolarla başlayan uçuş, su, elektrik, doğalgaz, Market ,pazar, Vergi ve cezalar ile %50 arttı. şimdi %10 inmiş. Durmak yok zamma devam.
Isparta' lı 4 yıl önce
Şu elektrik faturalarındaki dağıtım bedeli nedir? Bir bilen varsa lütfen açıklasın. Ayıptır günahtır yazıktır yapmayın. Milletin aklıyla bu kadar dalga geçilmez. Buna ne zaman dur denilecek.
Düzceli 4 yıl önce
Size yazıklar olsun üç ayda yüzde yirmisekiz zam yaptınız, şimdi yüzde on indirim diye gururlanıyorsunuz,yazık vatandaşla dalga geçin bakalım.
VATANDAŞ 4 yıl önce
Düzceli' nin yazdığının aynısını yazmaya gerek yok. Zam yapmak, pahalıya satmak başka bir şey , farklı isimlerde , değişik dalaverelerle milletten para söğüşlemek başka bir şey !!!
çilimli 4 yıl önce
çilimli rumuzla yazdığım yorumu neden yayınlamadınız
Düzceli 4 yıl önce
ya ALLAH AŞKINA 55 tl faturama 20 dağıtım bedeli yani diğer adı okuma bedeli 14 kdv sonra trt btv falan filan gergisyle 96 tl yapmışınız insanlarda alay etmeyin bunun adı resmen soygun
Çilimli 4 yıl önce
,% 40 zam yapın sonra % 10 indirim yaptık diye sanki şefaatte bulundunuz öylemi kendin gibiler kanar syn bakan
Cumayeri 4 yıl önce
Cumayerinde Ekmekler 50 gram düşürülmüş. Siz elektrik doğalgaza indirim yapsanizda esnaf vatandaşın cebinden elini çıkarmıyor.
22
açık