banner614

ZAM HABERLERİ ONLARI DA UMUTLANDIRDI

banner619

Genel seçimlerin erkene alınmasının ardından arka arkaya gelen zam haberleri Organize Sanayi Bölgeleri’nde ve özel sektörde çalışan işçileri de umutlandırdı. İşçiler de zam bekleyen kesim arasına girdi.

banner846
Ekonomi 09.05.2018, 10:46 09.05.2018, 17:05
2104
banner844

Ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği şu günlerde cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin erkene alınmasıyla birlikte maaşlara zam yapılması da gündeme gelmişti. Emeklilere ve kamu kurumlarında çalışan memurlara arka arkaya zam haberleri gelmeye başlamış, özellikle emeklilere zam gündeme gelmişti.

Yapılan zam haberleriyle umutlanan özel sektör çalışanı işçiler de kendilerine zam yapılması konusunda umutlandı. Zor günler yaşayan ve aldıkları asgari ücretle aile geçindirmeye çalışan işçiler, asgari ücretin artması ve maaşlarının düzelmesi konusunda az da olsa umutlanmaya başladı.

Özellikle cumhurbaşkanlığı için aday olan parti mensuplarının vaatleri arasında yer alan asgari ücrete zam yapılması ve ücretlerin gündeme alınması seçim öncesinde emekli ile kamu kurumlarda çalışan memurların ardından özel sektörde çalışan işçilere de zam yapılacak mı sorusunu akıllara getirdi.

Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı gündemdeki konular arasında yer alırken seçimler öncesinde bu konunun ne şekilde düzenleneceği ise bilinmiyor. Konunun gündeme alınıp alınmayacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (16)
Hasan 3 yıl önce
Hasan sen makarna yerine kömür yedin galiba :D maşAllah zeka fışkırıyor yorumundan
Duzceli 81 3 yıl önce
Hasan efendi bizim köy dağda ev kirası 450 tl adamda iki uşak okula gidiyo şimdi sen söyle nasi yapicak saygılar
Sezgin 3 yıl önce
Söz zammı secimden sonra görürsünüz bukadar masrafı faiziyle alıcaklar
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Hasan uzaydamı yaşıyon yada para hesabı mı bilmiyon ekonomi dipte görmüyormusun milletin vergisiyle tıkınanlar farkında olmaz elbet alın teri yoktur
Zihniyete bakarmısınız? 3 yıl önce
Emekliye ikramiye verilsin diyen CHP olunca ''Bunlar ülkemizi batırmak istiyorlar'' diyorsun. Seçimde sıkışmış, oy lazım olan Akp verince ''Bahar müjdesi'' diyorsun.
Son zam oranları 3 yıl önce
Doğalgaz %34, benzin %25, elektrik %20.......... Memura %3, emekliye %3 ...Burası önemli MİLLETVEKİLİ'ne %45.... Bu adaletmi? bu kalkınmamı? Karar ver Türkiyem
Paranın asıl değeri 3 yıl önce
Yıl 2002 Asgari ücret 225 TL, çeyrek altın 22 TL Alım gücü 10.2 çeyrek altın......Yıl 2018 Asgari ücret 1.603 TL, çeyrek altın 296 TL alım gücü 5.4 çeyrek altın.paranın değeri altındır.
Birisi 3 yıl önce
Seçim zamanı maaşa zaman seçim bitince elektrik su doğalgaz yiyecek icecege zam yaparlar seçimden sonra ilk sigaraya zam gelir benden demesi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık