banner851

banner614

ZAM ORANI BELLİ OLDU

banner619

Haziran ayının enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Buna göre, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına Temmuz ayında yüzde 5 oranında, memur ve memur emeklilerinin aylıkları ise yüzde 6 oranında artacak.

banner846
Ekonomi 03.07.2019, 11:55
4555
ZAM ORANI BELLİ OLDU
banner844

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre Haziran'da TÜFE aylık yüzde 0,03 yıllık yüzde 15,72 oldu. Açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin yılın ilk yarısı için alacağı zam oranları da belli oldu.

SSK VE BAĞ-KURlulara yüzde 5, memurlara yüzde 6 zam

Haziran ayında tüketici fiyatları aylık yüzde 0,03 artması sonrası, yıllık enflasyon yüzde 15,72 oldu. Bu rakam sonrası SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına Temmuz ayında yüzde 5 oranında zam yapılacak. Memur ve memur emeklilerinin aylıkları ise yüzde 6 oranında artırılacak.

5 ayda yüzde 4,98 oldu

Son toplu sözleşmeye göre; memur ve emeklisine ocakta yüzde 4 zam yapıldı. Temmuzda ise yüzde 5 zam yapılacak. Türkiye İstatistik Kurumuna (TÜİK) göre; enflasyon ocakta yüzde 1,06, Şubat'ta yüzde 0,16, Mart'ta yüzde 1,03, Nisan'da yüzde 1,69 ve Mayıs'ta da yüzde 0,95 arttı. 5 aylık toplam kümülatif enflasyon yüzde 4,98 oldu. (SonDakika.com)

Yorumlar (10)
Hasan 2 yıl önce
Ahbe ne güzel dünya seçimlerden önce Elektirik doğalgaz zamlar yok de seçimi kaybettim diye sözünde durma hepsine yüzde 15 - 16 zam yap sonra maaşa gelince yüzde 5 yap Allah sizlere verdiğimiz destek çıktığımız günleri HARAM ZIKKIM ETSİN İN
Ferhat ayhan 2 yıl önce
Alın bu zammı anladınız siz
Yorum 2 yıl önce
Ben bir emekli değilim ama suanki alim gucu goz onune alindiginda bu oranlar berbat
Fatih 2 yıl önce
Bu haberin neresi müjde yüzde 40 enflasyon var verdikleri paraya bak takvim gastesindenmi aldınız haberi
Apo 2 yıl önce
Ne müjdesi? iyi ki oy vermedim.
Faik 2 yıl önce
Bozdur bozdur harca benzine elektriğe yüzde 15 zam emekliye yüzde 5 boyle olmaz adaletlizlik resmen emekli ölmüş yazık
sanayici 2 yıl önce
ne kadar memnu nuz bilemezsiniz nerdesezil takıp oynayacagız bu nu neyi göre yapıyorlar birisi bana anlatsın akaryakıta yüzde 10 elektirike 15 ve gıdaya 20 zam geldi kendilerine geldimi yüzde 30 zam işçiye geldimi kol saati emeklinin birde aracı varsa trafik cezaları bantrol girdimi işin icine emekli hapı yuttu
Ver Mehterii.. 2 yıl önce
Müjdeye baaak ,hizaya gelll. Bu müjdeden sonra ''Ver mehteri'' diyecem amma mehterci başı kovulmuş...Dün fötöyü öven, bugün fötöye söven ,yarın ne yapacak bakalım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı