banner851

banner955

ZAM SANAYİYE GELDİ AMA OLAN VATANDAŞA OLDU

Doğal gazda sanayi ve elektrik santrallerine uygulanan tarifelere yüzde 15 zam yapıldı. Mesken tarifesi sabit kaldı. Geçen ay sanayi yüzde 20, elektrik santralleri 20,2 zamlanmıştı. Konut doğal gazı fiyatlarına da temmuz ayında yüzde 12 artış yapılmıştı.

Ekonomi 01.10.2021, 10:51 01.10.2021, 14:59
2846

Her ayın il günü yenilenen doğalgaz tarifesine bu ay yine zam yapıldı. Doğal gazda ekim ayı için mesken tarifesi sabit kalırken, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 15 zam yapıldı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde yayınlanan ekim ayına ilişkin tarife tablosuna göre BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uygulayacağı satış fiyatı mevcut tarifede olduğu gibi 1000 metreküp doğal gaz için 1488 lira olarak belirlendi.

Ekimde sanayi aboneleri için geçerli olacak tarife eylüldeki tarifeye göre 1000 metreküp doğal gaz için yüzde 15 artışla 2 bin 358 lira, elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğal gaz için ise yine yüzde 15 artışla 2 bin 724 lira oldu.

Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor. Son olarak 1 Eylül'de konut tarifesi yüzde 12, sanayi grubu tarifesi yüzde 20 ve elektrik üretim santrallerinin tarifesi de yüzde 20,2 zamlanmıştı.

Sanayiye gelen doğal gaz zammı, ürünlerde fiyat artışı ve vatandaşın cebini yakması anlamına geliyor. Elektrik üretim amaçlı doğal gaza gelen zam da önümüzdeki günlerde elektrik fiyatlarına artış olarak yansıması bekleniyor.

Yorumlar (16)
Şaban acar 1 yıl önce
Doğalgaz bulduk müjde demişti ama,şimdi kamera şakasımı bu zamlar, aaaaa çok ayıp
Düzceli 1 yıl önce
Kulak arkadında da maske var zaten
Halk 1 yıl önce
AĞZIMIZDA YER KALMADI ARTIK..TAŞTI FOSEPTIK...HEP BERABER 2023 DE BYE BYE..
Kaana 1 yıl önce
Seni yetkili ilan ettim.Sendenmi esirgeyecez..
Madur 1 yıl önce
Yazıklar olsun yettiniz artık hikayeden maeketleri hedef gösterip doğal gaz ,elektirik ve akar yakıta zam yapıyorsunuz becerik sizliğinizi vatandaşa mal ediyorsunuz a k p olarak yettiniz
şakacı 1 yıl önce
gıdada suçluyu bulduk da ya bu doğal gazdaki suçluyu bir bulsak
Ağlamayı hemen. 1 yıl önce
Bakın Amerika’ya Türkevi yaptılar. Daha doğrusu, mevcut 5-6 katlı binayı yıkıp dev bi’ gökdelen yaptılar. Gökdelenler şehrine, gökdelen yapıp Türk’ün itibarını arttırdılar. İtibar önemli, saray, gökdelen bunlar nasıl yapılacak zamlar olmasa. İtibardan tasarruf olmaz…
Cash81 1 yıl önce
Dış minnakların oyunu hep cep yapıyor bu zamları bulduğunuz doğal gaz ile çakmak doldurusunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız