banner851

banner614

ZAMDAN BIKAN ESNAFTAN ÇAĞRI!

Son günlerde benzin ve motorine üst üste yapılan zamlara tepkili olan esnaf, akaryakıt fiyatlarının düşürülmesi çağrısı yaptı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK)'ndan bir de öneri geldi: "Çiftçiye verilen mazot desteği esnafa da verilsin!"

banner619
Ekonomi 05.05.2018, 13:34 05.05.2018, 18:01
1827

Benzin ile motorinin litre fiyatına yapılan zamlardan olumsuz etkilendiklerini savunan esnaflar,  akaryakıt fiyatlarının düşürülmesini ve esnafa mazot desteği verilmesini istedi.

Nisan ayı enflasyonunun beklenenin üzerinde gerçekleştiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'ÜFE'deki aylık yüzde 2,60'lık artış, maliyetteki artışa işaret ediyor. Maliyeti ve dolayısıyla enflasyonu artıran en önemli faktör akaryakıt fiyatlarıdır. Son günlerde benzin ve motorine üst üste yapılan zamlar, bütün ürünlerin fiyatını arttırdı." dedi.

"Enflasyondaki artış akaryakıt fiyatlarından kaynaklanıyor"
Enflasyondaki artışın yine akaryakıt fiyatlarından kaynaklandığını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, 'Enflasyondaki bu artış maalesef yükselişin devam edeceğini gösteriyor. Akaryakıt fiyatları düşmeden enflasyonda kalıcı bir düşüşü görmek çok zor.' diye konuştu.

"Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnafa ticari akaryakıt verilmeli"
Enflasyonu düşürmek için önce akaryakıt fiyatlarının düşürülmesi ve çiftçiye verilen mazot desteğinin esnafa da verilmesi gerektiğini kaydeden Palandöken, 'Motorin fiyatının yüksekliği, A'dan Z'ye tüm ürünlerin fiyatını artırıyor. Bu yüzden ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnafa ticari akaryakıt verilmeli. Öte yandan Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası birlikte çalışarak enflasyonu düşürmeli. Özellikle Merkez Bankası para politikasıyla uyumlu bir şekilde enflasyonu düşürmeye yönelik paket hazırlamalı.' şeklinde konuştu.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (14)
şef 3 yıl önce
aidat tahsilatçıları olarak üreticinin neyine sahip çıktınızda üç kuruşuna göz diktiniz.sizlere sözüm çok ama biz çifçiler asiliz sizin gibi müsvette değil terbiyemiz müsade etmez.
şef 3 yıl önce
önce adam gibi verginizi verin 80 milyonun parasını kibarca gasp etmeyin.
şef 3 yıl önce
çiftçinin maliyetleri hakkında zerre kadar bilgisi olmayanlar sizi kan sülüklerine benzetiyorum çiftçinin kanını emmeye doymadınız.gelin yer değiştirelim kan sülükleri doyunca bırakıyor sizde oda yok.
düzceli 3 yıl önce
Mazot 15 TL olsun, Benzin de 20TL. İnsanoğlu ne ekerse onu biçer. Aklını kullanmayan pislik içinde boğulur.
Yahyacan 3 yıl önce
Yav ver mehteri verrr napacan mazotu benzini
Vatandaş 3 yıl önce
Esnafa bak hele
Kazancından vergi vermemek için bin takla atar ve vergi vermez herkesin kullandığı ve ödediği mazottan alınan vergiden kaçmak için de taklalara başlamış
Aa 3 yıl önce
Yılda 209₺ alıyoruz. Bir depo dolmuyor. Destekse bu size de verilsin.
Tabi canım ne demek 3 yıl önce
Halinden memnun olmayan kapatsın dükkanı. Asgari ücretle iş verelim.. Bakalım bi daha ağzını açıyormu...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın