banner851

banner955

ZAMLAR YÜZÜNDEN BU KIŞ ZOR GEÇECEK

Enerji Bakanlığı’ndan Düzceliler’e her yerde enerji verimliliği sağlayacak öneriler… bakanlık tarafından yayımlanan “İşte, evde, yolda Enerji Verimliliği” kitapçığında bulunan tavsiyelerin tamamına uyulduğunda doğalgazda yüzde 50, elektrikte yüzde 35, petrolde ise yüzde 25 tasarruf sağlanabileceği belirtildi.

Ekonomi 21.09.2022, 09:30 20.09.2022, 17:20
1011
banner1032

Doğalgaz ve elektriğe son gelen zamlarla bu kışı nasıl geçireceğini kara kara düşünen Düzceliler, tasarrufun yollarını arıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı, faturaların kabarmasının önüne geçmek amacıyla “İşte, evde, yolda Enerji Verimliliği” kitapçığını yayımladı.

Enerji verimliliğine ilişkin pratik bilgilerin bulunduğu kitapçıkta, aydınlatmada, ısıtma ve soğutmada, ulaşımda, ev işlerinde, çalışmada ve eğlencede enerji verimliliği önerileri yer aldı. Kitapçıkta bulunan tavsiyelerin tamamına uyulduğunda doğalgazda yüzde 50, elektrikte yüzde 35, petrolde ise yüzde 25 tasarruf sağlanabileceği belirtildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçtiğimiz aylarda en hızlı geri dönüşü olan sabit sermaye yatırımının verimlilik olduğunu belirtmişti. Bakan Dönmez, 2021 yılının enerji verimliliğinde en yüksek yatırımın ve en yüksek tasarrufun sağlandığı yıl olduğunu ve enerji verimliliği uygulamalarıyla 15,61 milyon ton karbon emisyonunun engellendiğini de açıklamıştı.

Yorumlar (4)
CAN 2 hafta önce
DEVLET KDV YI DÜSÜRSÜN ÖTV YIDE HEPDEN KALDIRSIN MILLET VERGIDEN BIKDI USANDI VERGILER ALINSIN AMMA BÖYLE DEYIL
kömür 2 hafta önce
kmürün tonu şimdi 6ooo lira kışın 10 bin olur, doğalgazsız lalanlarda oturanlar nasıl yapacak ?
Madur 2 hafta önce
Elektiriğe ,akaryakıta ,gıdaya ve doğal gaza yapılan zamları seçimlerde sandığa bakacaz kime nasıl yansıyacak
Vatandaş 2 hafta önce
Madem tasarruf, Sayın Cumhurbaşkanımız da sarayından çıkıp 3+1 Toki konutlarına taşınsın. Sonuçta o da halkımızın bir ferdi.
14
kapalı