Maaşlarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talepleri geri çevrilen ve bu nedenle grev kararı alan D-655 Karayolu Konuralp mevkiindeki Standard Profil Fabrikası çalışanları, sosyal medya üzerinden Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan destek istedi.

İşçilerin mesajına kayıtsız kalmayan Özcan, fabrika önünde eylem yapan yaklaşık bin işçinin çalıştığı fabrikayı ziyaret etti.

“Burada maalesef sözü geçenlerin sizlere yeterince sahip çıkmadığını gördüğüm için geldim”

Ben buradaki durumu takip ettim ve arkadaşlarımızdan da bilgi aldım. Buraya komşu ilinizden kalkıp geldim. Neden geldim? Burada maalesef sözü geçenlerin sizlere yeterince sahip çıkmadığını veya dinlemediğini gördüğüm için geldim. Ben öncelikle buraya siyaseten gelmedim, onu ifade etmek istiyorum. Ben size şöyle yapın, böyle yapın, bizi destekleyin diyecekte bir insan değilim. Daha öncede, benzer bir durum olmuştu, Bolu da Filiz Makarna fabrikasında işçi arkadaşlarımız eylem yaptılar ve destek vermeye gittim. Arçelik Fabrikası var bizim, hem işçileri dinledim, hem de Koç ailesi ile arabuluculuk yaptım. Bunu biz Allah rızası için yapıyoruz. Burada da sizlerin haklı olduğunuzu gördüğüm için geldim. Ben Düzceli siyasilere sesleniyorum; Gün mağdurun yanında durma günü emekçi kardeşlerimize sahip çıkın” dedi.