banner851

banner614

02.08.2021, 13:41 2038

FİSKOBİRLİK KAVŞAĞI TAMAM. ÖTEKİLER NE OLACAK?

Otoban bağlantı yolunun şehrin içinden geçmesiyle bir anda, pasta gibi dörde bölünen Düzce’nin  Fiskobirlik Kavşağı’nda meydana gelen arapsaçı trafiği için kollar sıvandı. Çalışmalar, Karayollarıyla yapılan temaslar sonucunda geçen hafta itibariyle başladı.

Şimdi çalışma bitince bakacağız sorun çözülecek mi? Büyük oranda çözülür kanısındayım. Emeği geçen Başta Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü olmak tüm ekibine Düzceliler adına teşekkür ederim.

Düzceliler adına deyince aklıma diğerleri de geliverdi.  Bunları da Düzceliler adına bir daha dile getireyim öyleyse. Sizin anlayacağınız, bu şehrin birçok kör noktasında yıllardır kangren olmuş başkaca kavşaklar da var. Şu Fiskobirlik Kavşağı sorunu, az sonra yazacağım yerlerin yanında ve zaman bakımından civ civ kalır.

Şimdi, yıllardır kangren durumundaki Çoban Kavşağı’nı bir ele alalım. Dal-çık adıyla nam salmış olan bu uyduruk- kaydırık alt geçidin ne kadar işe yaramadığını herkes yıllardır görüyor. Sırf biz yaptık oldu tarzındaki bu Dal-çık denilen alt geçidin Düzce trafiğinin rahatlamasına %15 bile bir katkısı olmadığı ayan beyan ortada. Alt geçidin önündeki ışıklarda, şehre girişlerde araçlar dört yönden de dağ gibi yığılırken, alttan 20 araç bile geçmiyor. Artık çareyi trafik ekipleri ışıklarda zaman ayarlaması yapmak zorunda buluyor. Yani, Akçakoca yolunda da gelenler, Düzce istikametinden gelenler her iki şeritte dağ gibi birikiyor. D-100 Karayolunun Öztürkler ve Kervan istikametinden gelenleri de bir hesaplayın, buna bir de Akçakoca yönüne giden- gelen tırları da ekleyin bakın manzaraya sonra.

Buraya üst geçit mi yapılır, yandan geçit mi yapılır, bilemeyiz ama sorun büyük. Fiskobirlik Kavşağı bunun yanında çerez kalır.  Yani, Fİskobirlik Kavşağı sorunu daha dünyada yokken, burası trafik karmaşası yüzünden feryat, figan içindeydi.

Öztürkler Kavşağı yine aynı dert. Sorun büyük. Buradaki dert de, zaman ve sorun anlamında Fiskobirlik Kavşağı yanında pimi çekilmiş el bombası gibidir, yıllardır. Çaresi bulundu mu? Maalesef, yıllardır çözümsüzlük ile baş başa. Bunlar yetmiyor gibi bir de son aylarda Fiskobirlik kavşağı dert oldu başımıza.

Hadi gidelim bir de şehir içine. Şehrin tam ortası. Bir çok mahallenin kesiştiği, Gölyaka ilçemizin ve onlarca köyümüzün güzergâhı. Şehir içinden geçenleri de sayarsanız, tam bir sorunlar yumağı bir trafik var. Saguç Köprüsü Kavşağı’ndan bahsediyorum efendim. Günün her saatinde burada, daha çok Aydınpınar Caddesi gidiş- dönüş güzergâhı yönündeki köprünün Saatcıgil Caddesi istikameti tam bir kangren. Yayaların ne o tarafa ne bu tarafa geçebilmek için can güvenliği yok Trafiğin kitlenmesi ise en büyü dert. Burası da ben bildim bileli böyle de, gözler niyeyse burası için miyop- hipermetrop pozisyonunda. 

Allah sizi inandırsın, burada geçerken canımız ağzımıza geliyor. Nereye kaçacağız, nasıl yürüyeceğiz kafamız karışıyor. Salavat getirerek geçmeye çalışan birçok yaşlı, kadın- özürlüyü gördüm burada. Saguç Köprüsü de Fiskobirlik Kavşağı’nın yanında oldukça kıdemli ve üstü düzey bir sorun. 

Benden yazması. Görmesi gerekenlere bir daha hatırlatayım dedim. Allah özellikle yayalara kazasız belasız, sağ salim evine, işine ailesine kavuştursun temennisi ve dualarımla hoşça kalın.

Yorumlar (15)
buminhan 2 ay önce
şehre viyadük şart..ya sizin beyniniz almıyormu
KIZGIN 2 ay önce
AKEPE YLE BAŞLADI BÜTÜN FELAKETLER...TÜRKİYE OLDU DERME ÇATMA YUVASI..BİRANÖNCE GİDİN UĞURSUZLAR...BİRANÖNCE GÖNDERİN AFGANINI SURİYELİSİNİ ÖZBEĞİNİ IRAKLISINI...DEFOLUN...
BAŞKANA... 2 ay önce
ondaaaannn bütün trafiği çobana yığdı belediye başkanı....kırmızı minübüsler hepsi çobanda....mimar sinan cd.de saatte 1 hst.neye minübüs...Allahaşkına Başkan istifa et de insanlar senden iyice soğumadan.
X-RAY 2 ay önce
Tekrar söylüyorum ve hep söyleyeceğim bir şehrin ortasından otoban bağlantısı verilmez.
Düzceli 2 ay önce
KIZGIN a cevap .sen nereden geldin düzceye acaba?
BAŞKANA... 2 ay önce
şaguç köprüsü dümdüz yolu semer gibi yapan belediye çalışanları onaylayanı Allaha havale ettik sizi..aldığınız paralar haram olsun zıkkım olsun..hiç trafik ışığıda yok..bodoslama..hst.ne yolundaki nezih tütüncüoğlu bul.da kavşakda öyle hergün kaza..sahi belediye başkanı trafik müdürü nerde bu şehrin
Atınç 2 ay önce
Otobanı Olan hiçbir Vilayette Şehirin Ortasından baģlantı Olmaz Ama Düzcede Var bi düşünün!!!
akçakocalı 2 ay önce
ORASIDA TAMAM DEĞİL DE,TAMAM GİBİ GÖRÜNÜYOR,, KARŞI TARAFA FİSKOBİRLİK TARAFINA GEÇİŞ KAPATILMADIĞI SÜRECE ORASI ÇÖZÜLEMEZ
Köseer 2 ay önce
Kaleminize sağlık çok doğru yazdıklarınız. Düzcenin trafiği berbat.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın