Düzceli vatandaşların hafta sonları uğrak noktası olan Melen Su Park'ta havaların ısınması ile birlikte yoğunluk artarken, temizlik çalışmaları da sıklaştırıldı. Geçtiğimiz yıl sık sık yerlere çöp atılması, bankların ve çöp kutularının ateşe verilmesi yüzünden istenmeyen manzaraların yaşandığı  parkta, bu yıl aynı görüntülerin yaşanmaması için Düzceliler'e 'duyarlılık' çağrısı yapıldı.

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan temizlik çalışmalarında oturma bankları, çocuk oyun alanları ve yürüyüş yolları düzenli olarak temizleniyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren müdürlük, şunları kaydetti: "Parklarda temizlik çalışmaları düzenli olarak yapılıyor. Tüm parklarımızın ve çocuk oyun alanlarımızın temiz kalması için aralıksız çalışıyoruz. Ancak bu nokta da vatandaşlarımızdan da yardım bekliyoruz. Çöplerini, pet şişelerini, kuru yemiş kabuklarını yerlere atmamalarını, oturma bankları ve masalarda ateş yakmamalarını rica ediyoruz. Parklarımızı hep birlikte el birliği ile temiz tutalım. Bu konuda vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz."