DÜZCE 100 SPORCU’YA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Türkiye Bisiklet Federasyonunun faaliyet programında bulunan Bölgesel Bisiklet Yol Yarışları, Düzce'de gerçekleştirildi. Bölgesi Kuzey Çevre Yolu üzerinde 13, 15 ve 17 yaş altı kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlara, Düzce, Bolu, Sakarya, Zonguldak ve Kocaeli' den 100 sporcu katıldı.6,5 kilometrelik alanda 5'er tur atan sporcular, rakiplerini geçmek için sıcak havada pedal çevirdi. Büyük mücadelelere sahne olan yarışlarda bazı sporcular bitiş çizgisini göremedi. Dereceye giren sporcular yarı finale yükselerek bir sonraki yarışlara katılmaya hak kazandı.

“ORGANİZASYONU BURADA YAPTIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, yaptığı açıklamada, havanın sıcak olmasına rağmen sporcuların mücadelesinin üst seviyede olduğunu belirterek, şunları kaydetti. "Parkuru tamamlamak için sporcularımız mücadele verdiler. Bir üst seviye yarışlar için burada ter döktüler. 

Organizasyonu burada yaptığımız için mutluyuz. Yarışlarda sakatlanma veya kaza olmadı. Yarı final ve finaller olacak. Burada başarılı olan sporcularımız milli sporcu olma yolunda ilerleyecek. Zaten içlerinde milli bisikletçilerimiz de var. Katılımcılara başarılar diliyorum."

Öncü Spor Servisi