Yeni tip koronavirüs salgını kâbusunda 18 ay geride kalırken mücadelenin bel kemiği aşılama hız kesmeden devam ediyor. Özellikle genç nüfusun aşıya yanaşmaması nedeniyle bazı illerde ise aşılama görece yavaş ilerliyor. Toplum bağışıklığı hedefine kısa sürede ulaşılmasıyla salgının kontrol altına alınması için aşılamanın Türkiye ortalamasının altında kaldığı bölgelerden kampanya haberleri de peş peşe geliyor.

Son kampanya haberi de komşumuz Sakarya’nın Hendek ilçesinden geldi. Bu kapsamda Hendek Kaymakamlığı tarafından Hendek Belediyesi ile Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliğinde ilk defa aşı olacak olan 35 yaş altı gençlere çekilişle hediyeler dağıtılacağı açıklandı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada gençleri aşıya özendirmek için 31 Ağustos-20 Eylül 2021 tarihleri arasında ilk doz aşısını olacak olan 35 yaş altı vatandaşlara anında sinema bileti ve ya lunapark bileti verileceği ve çekilişle bisiklet ve tablet hediye edilecek.

BİSİKLET-TABLET-SİNEMA VE LUNAPARK

Hendek Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “31 Ağustos-20 Eylül 2021 tarihleri arasında Hendek Belediyesi önündeki aşı çadırına gelerek ilk defa COVİD-19 aşısı yaptıracak olan 35 yaş altı Hendekli gençlerimize çekilişle 5 adet bisiklet ve 5 adet tablet bilgisayar hediye edilecek. Ayrıca çekilişsiz kurasız ilk kez aşı olan herkese aşı çadırında anında 1 adet sinema bileti ya da Lunapark bileti hediye olarak verilmektedir. Hastalığa karşı tedbiri elden bırakmadan, devletimizin açıkladığı tüm tedbirlere uymaya devam edelim. Maske-mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyalım” denildi.