banner851

banner614

10 GÜNDE İKİNCİ YANGIN: "KUNDAKLAMA MI?"

banner619

Gölyaka’nın Yeşilova Köyü’nde faaliyet gösteren parke fabrikası çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle söndürülen ve kundaklama şüphesi üzerinde durulan yangınla ilgili Düzce Valiliği soruşturma başlatıldığını duyurdu. 10 gün önce de Konuralp’te eski Belediye Başkanı Yusuf Ercan'a ait olan kereste atölyesi alevlere teslim olmuştu.

banner846
Gölyaka 08.10.2019, 10:30 09.10.2019, 11:38
5536
banner844

Düzce’de son günlerde art arda yaşanan yangınlara bir yenisi daha eklendi. Gölyaka’nın Yeşilova Köyü’nde bir fabrika alevlere teslim oldu.

Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Gölyaka’nın Yeşilova Köyü’nde 7 Ekim’i 8 Ekim’e bağlayan gece saat 01:02 sıralarında H.Y. isimli şahsa ait orman ürünleri parke fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktığı bildirildi. Hızla binayı saran alevlerin fark edilmesi üzerine bölgeye Gölyaka Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri sevk edildiği kaydedilirken, yangının büyüklüğü nedeniyle takviye ekip olarak merkez, Çilimli ve Cumayeri itfaiye ekiplerinin de köye intikal ettirildiği belirtildi. Uzun uğraşlar sonucu söndürülen yangında, fabrikanın büyük çapta maddi hasara uğradığı ifade edilirken, herhangi bir can kaybı veya yaralanma meydana gelmediği açıklandı. Düzce Valiliği, kundaklama şüphesi üzerinde durulan yangında ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti.


Konuralp’te de kereste atölyesi yanmıştı
Öte yandan 27 Eylül gecesi Konuralp Kemal Işıldak Mahallesi'nde faaliyet gösteren eski Belediye Başkanı Yusuf Ercan'a ait olan kereste atölyesinde de henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangına çok sayıda itfaiyenin yanı sıra Orman İşletme ve DAKE ekipleri müdahale etmişti. Atölye ve üzerinde bulunan 3 katlı ev tamamen yanarak kullanılmaz hale geldiği yangının çıkış nedeni hakkında henüz kamuoyuna bilgi verilmedi. HABER: C.ÜSTÜNER

 

Yorumlar (0)