banner851

banner614

ATIL ARAZİ TARIMA KAZANDIRILMIŞTI

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatıyla boş hazine arazilerinin değerlendirilmesi için ilçede bulunan atıl durumdaki 120 dönümlük hazine arazisi tarıma kazandırılarak mısır ekimi yapıldı. Geçen yıl belediyeye yaklaşık 200 bin TL gelir sağlanan proje kapsamında bu yıl da tohumlar toprakla buluşturuldu.

banner619
Gölyaka 12.05.2021, 13:45 12.05.2021, 14:27
916

Geçtiğimiz yıl boş hazine arazilerinin değerlendirilmesi için harekete geçen Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatı doğrultusunda Gölyaka Kültür Park mevkiinde bulunan çalı ve dikenlerle kaplı 120 dönümlük hazine arazisi tarım yapmaya müsait bir duruma getirildi.

Ardından mısır ekimi gerçekleştirilen bölgede ekim ayında da hasat yapıldı.  Yaklaşık 180 ton mısır elde edilirken belediyeye 200 bin TL’yi aşkın gelir sağlandı. Başkan Demircan’ın hazineye ait atıl araziyi tarıma kazandırarak ilçeye gelir sağlaması toplumun tüm kesiminden destek topladı.

Gölyaka Belediyesi ekiplerince bu yıl da mayıs ayının gelmesiyle 120 dönemlik arazide hummalı bir çalışma başlatıldı. Yabani otlardan arındırılan alan çapa işlemleri yapılarak ekime hazır hale getirildi.

Ekim öncesi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Başkan Yakup Demircan’ın da katılımıyla mısır tohumları toprakla buluşturuldu.

Bu yıl yaklaşık 200 ton ürün hasat edilmesi beklenirken ilçeye en az 250 bin TL katma değer kazandırılması hedefleniyor. Ekim ayında hasadı yapılacak olan ürünün geliri bu yıl da belediye hizmetlerinde kullanılacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (5)
Aa 5 ay önce
Az önce tohum haberi okudum. Tohum menşei israil mi?
Gölyakalı 5 ay önce
Gölyakanın merkezinde eksikolan asfalt ve kaldırım calışmasi yerine mısır ekip , otel işletmeciliğine girişmek bir belediye başkanının önceliği olması ilginç
Köylü 5 ay önce
Helal başkan düzce de hazir tarım arazilerini 1 osby ran İcin vermeye calısan sayın Faruk özlu sayın Tuncay sahin sayın osb müdürü var kimseye okoltuk lar kalmaz
Halil İbrahim Güldal 5 ay önce
Başkanım sizi kutluyorum. Diğerlerinin de sizi örnek olarak görüp bu tip Çalışmalara
selman 5 ay önce
Helal olsun Yakup hocam