banner851

banner955

BAKAN YARDIMCISI PROJELERİNE DESTEK SÖZÜ VERDİ

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın ilçe turizminin canlanması için gösterdiği yoğun çaba karşılıksız kalmadı. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın girişimleri ile bir dizi temaslarda bulunmak için Düzce’ye gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Konuralp’te devam eden kazı çalışmalarını incelemesinin ardından, Gölyaka ilçesini ziyaret etti. Gölyaka’da kış turizmine kazandırılması hedeflenen Kardüz Yaylası başta olmak üzere turizm potansiyeli yüksek alanları yerinde gören Bakan Yardımcısı Alparslan, Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın projelerine destek sözü verdi.

Gölyaka 26.09.2020, 12:43
830
BAKAN YARDIMCISI PROJELERİNE DESTEK SÖZÜ VERDİ
banner1032

Gölyaka ilçesinin turizmde daha çok parlaması için, Belediye Başkanı Yakup Demircan önderliğinde başlatılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Dün Düzce’ye gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, protokol ziyaretleri ve Konuralp bölgesindeki kazı çalışmalarının ardından, soluğu turizm bakımından büyük bir potansiyele sahip olan Gölyaka ilçesinde aldı.

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ile ilk olarak Kardüz Yaylası’na giden Bakan Yardımcısı Alpaslan, bölgenin kış turizmine açılması için gerekli çalışmaların başlatılacağı müjdesini verdi. Kardüz Yaylası’nın Gölyaka Belediyesi’ne tahsisi, babylift ve tesisleşme projesi ile ilgili Bakan Yardımcısı Alpaslan’a bilgi veren Belediye Başkanı Yakup Demircan, bu konuda bakanlığın desteğini istedi.

Ardından Efteni Gölü Peyzaj Projesi, Efteni Termal Otel, Güzeldere Şelalesi ile ziplayn projesini inceleyen Bakan Yardımcısı Alpaslan, Melen Parkı ve Kültür Park turizm sahasını gezdi ve Başkan Demircan’dan bilgiler aldı.

Bölgenin turizm potansiyeline hayran kalan Bakan Yardımcısı Alpaslan, Gölyaka Belediyesi tarafından hazırlanan tüm projelere destek verecekleri sözünü verdi. Belediye Başkanı Yakup Demircan ayrıca, Hacıyakup Köyü mevkiinde çıkan termal su ve sondaj çalışmaları hakkında, Bakan Yardımcısı Alpaslan’a bilgi verdi.

Haber: Savaş ARI

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli 2 yıl önce
İnşAllah Düzce milletvekili gölyakada çok büyük fark yaptı
Hadi bakalım 2 yıl önce
Kardüz yaylası için 20 yıldan bu yana çaba harcanıyor, yeni bir durum değil Adnan Vali zamanında atılımlar oldu o zamanın siyasileri sayesinde durdu, ancak Yakup başkanın da katkıları var tabi ama sayın Valimizin girişimleriyle şu an başlamıştır.
22
parçalı bulutlu