banner851

banner955

BU HABERİ DÜZCE İÇİN VERMEK İSTERDİK

Kayak turizmi için biçilmiş kaftan konumundaki Gölyaka sınırlarındaki Kardüz Yaylası bu kışa da sıfır yatırımla girerken yıllar içerisinde Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Kartalkaya Kayak Merkezi sezona başlamak için gün sayıyor.

Gölyaka 10.11.2021, 12:01 10.11.2021, 18:05
5105

Tesisleşmeye gidilmesi halinde yanı başımızdaki Kartalkaya’dan daha gözde bir kayak merkezi konumuna kısa zamanda ulaşmasına kesin gözüyle bakılan Gölyaka’nın Kardüz Yaylası yine kış turizmine kazandırılamadı.

Düzce’nin daha geniş kitlelere tanıtılması gerektiğini sık sık dillendiren idareci ve siyasilerin son dönemde Kardüz’ü ikinci plana itmesi yüzünden bir kış daha yatırımsız geçerken, Bolu’nun kış turizminde can damarı Kartalkaya’da sezon için geri sayım başladı.

Düzce’de kayakseverlere hitap edecek alanların olmaması nedeniyle sönük geçen kış aylarının aksine turizm odaklı büyük yatırımlarla ihya olan Bolu, her mevsim yoğun ziyaretçi almaya devam ediyor.

Kar yağışının yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başladığı şu günlerde, kayak merkezlerinde hazırlıklar hız kazandı.

Kent merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta, Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yer alan Kartalkaya'da, dün akşam başlayan sağanak, gece yerini kar yağışına bıraktı.

Kayak merkezinde kar yağışı aralıklarla sürerken, bölgede etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 35 metreye kadar düştü.

Kar kalınlığının 5 santimetreye ulaştığı Kartalkaya Kayak Merkezi'ndeki otellerin çalışanları, araçlarının üzerindeki karları temizledi.

Otel yetkilileri, kayak için gerekli olan 50 santimetrelik kar kalınlığına ulaşıldığında sezonun açılacağını bildirdi. (ÖNCÜ HABER/AA)

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız