banner851

banner614

CUMA NAMAZI ÖNCESİ AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

banner619

Son yıllarda deprem ve sel başta olmak üzere doğal afetler nedeniyle çok sayıda can ve mal kaybının yaşanmasının ardından AFAD koordinasyonunda başlatılan afet bilinci eğitimleri Düzce’de de devam ediyor. Gölyaka ilçesinde merkezi hoparlör sistemiyle mahalle ve köy camilerde cuma namazı öncesi vatandaşlara “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi.

banner846
Gölyaka 19.06.2021, 10:15 20.06.2021, 13:59
429
banner844

Doğal konumu itibariyle fay hatları üzerinde bulunan Türkiye’de, vatandaşlara deprem başta olmak üzere doğal afet bilinci oluşturulmak adına düzenlenen etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

Son zamanlarda Türkiye’nin çeşitli yerlerinde meydana gelen depremler ve diğer doğal afetlerde yaşanan can ve mal kayıplarının ardından 2021 yılı İçişleri Bakanlığı tarafından “Afet Eğitim Yılı” olarak ilan edildi. Tüm yurtta doğal afet öncesi, esnası ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilinçlendirme eğitimleri verilmeye başlandı.

Eğitimler tüm Türkiye’de hız kesmeden devam ederken 1999 yılında iki büyük deprem atlatan ve büyük yara alan Düzce’de de eğitimler aralıksız devam ediyor. Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri başlattıkları eğitimler kapsamında son olarak Gölyaka’da devam etti.

Cuma namazı öncesi merkezi hoparlör sistemine üzerinden ilçeye bağlı 51 mahalle ve köy camilerinde 4 bin 528 kişiye “Afet Farkındalık Eğitimi” verdi.

Eğitim sonunda vatandaşları bilgilendiren Gölyaka İlçe Müftüsü Ahmet Demirel’e afet ve acil durum çantası hediye edildi.

Yorumlar (1)
DÜZCELİ 1 ay önce
Ne bu yahu kıyamete mi geldik cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk e sövüp saymadan geçtilermi?