banner614

DEMİRCAN: "ALANDAN ELDE EDECEĞİMİZ GELİRLE YATIRIM YAPACAĞIZ"

banner619

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 120 dönümlük çalılık alanı temizleyerek mısır ekimi yapan ve aynı zamanda çiftçi olan Belediye Başkanı Yakup Demircan, hasadını yapacağı üründen elde edeceği geliri belediye bütçesine aktaracak.

banner846
Gölyaka 01.08.2020, 12:30 01.08.2020, 14:00
2631
banner844

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde Belediye Başkanı Yakup Demircan, 120 dönümlük çalılık alanı temizleyerek ektiği mısırla belediye bütçesine ek kaynak oluşturacak. Gölyaka Kültür Park alanı içerisinde Milli Emlak Müdürlüğüne ait 120 dönümlük çalılık alanı temizleyerek kullanım için izin alan ve çocukluğundan bu yana çiftçilikle uğraşan Demircan, söz konusu alana mısır ekti.

Ekim yaptığı tarladan 200 ton tane mısır elde etmeyi hedefleyen Demircan, buradan elde edeceği gelirle ilçeye yatırım yapacak. Demircan, AA muhabirine, kendisinin de bir çiftçi ve köy çocuğu olduğunu, çiftçiliği ve doğayı çok sevdiğini söyledi.

BELEDİYEYE EK KAYNAK

İlçe sınırları içerisinde olan ve kullanılmayan arazileri değerlendirme noktasında bir arayış içine girdiklerini söyleyen Demircan, Meclis üyesi Mehmet Bey'in de tavsiyeleriyle 120 dönümlük bir alanı temizleyerek hem istihdam oluşturmak hem ekonomiye bir katkı sunmak hem de belediyeye bir ek gelir gerçekleştirmek için mısır ektiklerini belirtti.

"ALANDAN ELDE EDECEĞİMİZ GELİRLE YATIRIM YAPACAĞIZ"

Mahsulün bu yılki veriminin kendilerini memnun ettiğine değinen Demircan, şöyle konuştu: "Buradan yaklaşık 200 ton civarında mısır bekliyoruz. Biz burada almış olduğumuz ürünle yaklaşık 10 bin metrekare kilit parke yaparız. Yani alandan elde edeceğimiz gelirle yatırım yapacağız. Atıl vaziyette dikenlik olarak duran bu araziyi bu şekilde değerlendirerek hem ilçemize bir katma değer sağlamış olduk hem de hem ülke ekonomimize bir girdi sağlamış olduk. Ürün bu sene çok güzel. Burada bundan sonra her sene ürün olur. Her sene ekmeyi düşünüyorum."

Çiftçiliğin değer kazanması gerektiğini vurgulayan Demircan, "Zaten bizim arkamızdaki itici güç Cumhurbaşkanımızın ve Milli Emlak'ın boş atıl duran alanların tarıma kazandırılması noktasındaki gayret ve çabası bu işte bizi iten güç olmuştur." dedi. (AA)

Yorumlar (10)
Reşat Gültekin 11 ay önce
Tarım ve belediye, ye gelir kazandırmak güzel de başkanım, ben pazarcı esnafıyım, pandemin den dolayı gelmediğimiz pazara gelmek için yaptığımız kontrolde, ekmek yediğimiz pazar açtığığımız, pazar tahtalarımızın belediye tarafından dükkanlardan kaldırıldkğını öğrendik, kendi gelirini düşünen, bir belediye bizim tahtalardan ne istedi, oysaki Düzce merkez ve semt pazarlarında tahtalarımız(tezgahlarımız) bize tahsis edilen yerlerde, kilitli kalmakta, neden kaldırttığınızı öğrenmek isterim, aydınlatırsanız memnun olurum, oysaki gölyaka pazar yeri kurulurken katkı payı veren bir esnafım, saygılar.
Birkan 11 ay önce
Helal olsun böyle gerçekci yöneticilere halkın ihtiyacı var takdir ve tebrik ederim
Ferda 11 ay önce
Çok güzel çalışma proje Başkanım tebrik ediyorum Başarılarınızın devamını diliyorum
YÜKSEL KILIÇ 11 ay önce
Helal olsun sana başkan
Ertuğrul 11 ay önce
Bu adam işi biliyor? Yıllar önce belediye başkanı sen olmalısın demiştim kısmet...
Gölyaka 11 ay önce
Başkanım tebrikler inş milletvekili görmek istiyoruz büyük Başkan gölyalada ilksin
Muncurlulu 11 ay önce
Çalisana her zmn helal olsun
yavuz 11 ay önce
Helal olsun valla.. Ben uzun zamandır başkanı takipteyim,mücadele ediyor,yeni şeyler deniyor. İlçesine birşeyler kazandırmaya çalışıyor. Bence Gölyakalılar değerini bilsin derim. İllaki yanlışları da vardır biz neticede dışarıdan gözlemliyoruz ama bence takdir edilmesi gerekir. Helal başkan.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
kapalı