banner614

DEZENFEKTE, YARDIM, MASKE VE MAMA

banner619

Gölyaka’da Belediye Başkanı Yakup Demircan'ın talimatıyla kentin dört bir yanında koronavirüsle mücadele devam ediyor. İlçe halkının maske ihtiyacını karşılamak için belediye bünyesinde günde 40 bin maske üretimine başlanırken, sokakları karış karış gezen Başkan Demircan, Gölyakalılar’a kendi elleriyle maske dağıttı.

banner846
Gölyaka 21.04.2020, 17:15 23.04.2020, 11:45
3883
DEZENFEKTE, YARDIM, MASKE VE MAMA
banner844

Düzce’de koronavirüs salgını ile etkin mücadelenin devam ettiği ilçelerden olan Gölyaka’da Belediye Başkanı Yakup Demircan tüm çalışmaları titizlikle takip ediyor.

Belediye önünde araçlara buharlı dezenfekte

Belediye hizmet binası önünde konuşlandırılan istasyon ile ticari ve hususi araçlara ücretsiz buharlı dezenfekte işlemi yapılırken, ilçe genelinde sürdürülen dezenfekte ve hijyen çalışmalarına devam ediliyor.

Sosyal belediyecilik ön planda

Cadde ve sokaklardaki temizlik seferberliğinin yanı sıra sosyal belediyeciliği bu günlerde daha fazla ön planda tutan Başkan Demircan, özellikle yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların mağdur olmaması için sık sık hem kendisi hem de belediye ekibi hanelere ziyaretler gerçekleştiriyor. Hazırlanan yardım paketleri ailelere teslim edilirken, başka bir ihtiyaçları olup olmadığı da soruluyor. 

Başkan Demircan maskeleri bizzat dağıtıyor

Ayrıca Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatları ile koronovirüs tedbirleri kapsamında ilçe halkına maske teminini sağlamak amacıyla Gölyaka Belediyesi maske üretimi başladı. Belediye bünyesinde günde 40 bin adet maske üretimi yapılırken, maskelerin tam otomasyon ve hijyenik ortamda kullanıma sunulduğu vurgulandı. Üretilen maskeleri çoğu zaman bizzat dağıtan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, vatandaşlardan sosyal mesafe ve maske kurallarına uymasını istedi.

Gölyaka Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Öte yandan koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan vatandaşlar nedeniyle yiyecek bulmakta daha da zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan Gölyaka Belediyesi kentin belli noktalarına yerleştirdiği mama kaplarını düzenli olarak dolduruyor.

Belediye tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

" Gölyaka şehrinin 40'a yakın farklı noktasında sokak hayvanlarının beslemeleri için günlük kuru mama ve yemek ile beslenme desteği verilmektedir. Mama miktarı, alana göre artmakta, beslenme 24 saat mama desteği yapılmaktadır. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediyemiz zabıta ekipleri, ilçe genelindeki besleme noktalarına düzenli olarak mama bırakarak sevimli dostların sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlıyor. Park bahçe ve boş arazilere yerleştirilen beslenme ünitelerine sokak hayvanları için mama bırakılıyor. Daha önce başlattığımız çalışmalar düzenli olarak devam ediyor."

Yorumlar (13)
Gölyakalı 1 yıl önce
Başkanım brova tebrikler inş yolun açık Gölyaka seni seviyor
Gölyakalı 1 yıl önce
Başkanım bravo gölyakaya 1 yılda bolca hizmet yaptın halkın yanındasın her aradığımızda cep telefon dan ulaşabiliyoruz her şeyi not edip geri dönüş yapıyorsun. Korona virüs e çok güzel tedbirler aldın ilçemizde korona virüs vakası yok diyorlar inşAllah öyledir seni seviyoruz başkanım
Asker61 1 yıl önce
Zaten devletin yapması gereken bir olay bu maske dağıtımı.ne kadar büyürdünüz bu işi ödediğiniz maskelerden dolayı vatandaştan oy bekliyorsun.başkan bey bu işler hayır olması gerekir böbürlenmeye gerek yok.
Yakup Başkan 1 yıl önce
Gölyaka başkanı ve ekibi gerçekten çok çalışıyor. Kendisi de dürüst ve iyi bir insan.
belediye kalmadı diyor 1 yıl önce
baskanım günde kırk bin maske diyosun ama ne zaman belediyeye gitsek maske yok deniyor yani bu maskeler belediyede buharlaşıyormu merak ettim bir araştırın zahmet olmazsa
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN 1 yıl önce
BAŞKAN HEP SİYASET HEP REKLAM, KAYMAKAM NEDEN YOK, MASKELERİ KAYMAKAM YAPTIRIYOR DİYE BİLİYORDUK, ÖYLE ANLATMIŞLARDI. KAYMAKAMI SEVİYORUZ. SENİDE AMA!!!!
YILMAZ 1 yıl önce
Tamam Başkan da maskeleri elle dağıtmak oldu mu şimdi? şeffaf poşetli verilseydi de herkez kendi dokunsaydı maskesine
Memo 1 yıl önce
Sayin baskan okadar hakkinda olumsuz sey duymama rağmen seni hep tebrik ettim oyumda sanaydi fakat secimde ben makam arabasina binmeyecegim dedin arabayi garaja cektin binmedin mevcut 2015 model jip dururken 0 km lux araba aldin yazik hepinize yol boyamayla kolanya dagitmakla bu isler olmaz ozaman konusmayacaksin lafinida yemiceksin yedirtirler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık