banner614

GÖLYAKA’DAN TERMAL SU FIŞKIRIYOR

banner619

Gölyaka’da ikinci sondaj kuyusu çalışmalarından da müjdeli haber geldi. Yerin 125 metre altında 45,3 derece sıcaklığında termal su rezervi bulundu.

banner846
Gölyaka 23.10.2020, 15:26 24.10.2020, 15:08
3921
GÖLYAKA’DAN TERMAL SU FIŞKIRIYOR
banner844

Gölyaka’dan termal su fışkırıyor. Turizme ivme kazandıracak ve tarımsal alanda da kullanılacak termal su kazıları kentin ne kadar büyük bir potansiyeli barındırdığını gözler önüne seriyor.

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan öncülüğünde ilçenin dört ayrı noktasında süren sondaj kuyusu çalışmalarından sevindirici haberler gelmeye devam ediyor.

Kaplıcalardan seraya kadar çeşitli alanlarda kullanılması planlanan termal suyun yeryüzüne çıkarılması için 4 farklı alanda yapılan sondaj kazılarında amaca tek tek ulaşılıyor. Geçtiğimiz haftalarda birinci sondaj kuyusu kazısında yerin 800 metre altında çıkartılan termal su diğer sondaj kuyuları için de umut olmuştu. Bu sefer ki müjdeli haber ikinci sondaj kuyusundan geldi. Gölyaka Belediyesi yerin 125 metre altında, 45,3 derece sıcaklıkta termal su çıkarıldığını açıkladı.

Çalışmaları yakından takip eden Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan da, ikinci sondaj kuyusundan çıkan termal suyu ve yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Demircan, Gölyaka başta olmak üzere tüm Düzce iline hayırlı olsun dileklerinde bulundu ve çalışmaların hızla devam edeceğini söyledi.

Yorumlar (4)
mustafa mutlu 8 ay önce
başkan bizı sakarya kuzuluk ve bolu dan kurtar artık
Gölyaka esnafı 8 ay önce
Başarılı bir beyfendi kendileri. Çok çalıştığını görüyor ve destekliyoruz. Akp li olmasam da işin ehlinde olduğunu görmeyecek kadar kör değiliz. Sırada yeni pazaryeri ve gençlik merkezi olduğunu öğrendik. Başarılarının devamını diliyorum.
düzceli esnaf 8 ay önce
bu başkan bır numara valla gölyakada büyük işler yaptı düzceye lasım bu başkan brvoooooo
Gölyakalı 8 ay önce
Yaparsa Yakup Başkan yapar adammmmm adam gerisi bakar
17°
kapalı