banner851

banner955

KAYMAKAM ONAY: ÇOCUKLARIMIZI ÜŞÜTMEYECEĞİZ

Gölyaka’da 2 köyün öğrencilerinin eğitim gördüğü Sarıdere Kemeryanı İlkokulu’nda hizmetli ihtiyacı nedeniyle veliler okulun pis ve soğuk olduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu. Gölyaka Kaymakamı Fahri Onay, “Okulumuza kalorifer sertifikası olan bir hizmetli görevlendirmek için çalışıyoruz. Çocuklarımızı üşütmeyeceğiz.” dedi.

Gölyaka 21.10.2021, 16:39 21.10.2021, 16:43
1862
KAYMAKAM ONAY: ÇOCUKLARIMIZI ÜŞÜTMEYECEĞİZ

6 Eylül’de eksikliklerle başlayan yüz yüze eğitimle ilgili Düzce’de şikâyetlerin yükseldiği adres bu kez Sarıdere Kemeryanı İlkokulu oldu. Gölyaka’ya bağlı Sarıdere ve Kemeryanı köylerinde bulunan öğrencilerin eğitim gördüğü okuldaki 1.5 aydır giderilmeyen hizmetli ihtiyacı, pandeminin devam ettiği bir ortamda velilerin tepkisine neden oldu.

‘Okul pis ve çok soğuk’

Okulda kaloriferlerin yanmamasından ve temizliğin aksamasından şikâyetçi olan bir veli Öncü Haber Merkezi’ne ulaşarak, “Ben Gölyaka’ya bağlı Sarıdere Kemeryanı İlkokulu öğrenci velisiyim. Okulumuzun hala bir hizmetlisi yok. Hizmetli gelmiş ama Gölyaka Kaymakamı hizmetliyi kendi bünyesine almış. Okulda çalışıyor görünüyor ama yok maalesef okul pis ve çok soğuk. Kalorifer yanmıyor, çocuklar hasta. Bu kış döneminde olacak şey değil. Lütfen bu işin takipçisi olun.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Onay: Çocuklarımızı üşütmeyeceğiz

Konuyla ilgili Öncü’ye konuşan Gölyaka Kaymakamı Fahri Onay, çocukların temiz ve sıcak bir ortamda eğitim almaları için çalıştıklarının altını çizerek, “Söz konusu kadro tahsisi yapıldı ancak kalorifer sertifikası olmadığı için kaloriferle ısınan bir okul için uygun değildi. Bu sorunu muhtarlar, okul aile birliği ve okul yönetimiyle birlikte aşmaya çalışıyoruz. Okulumuza kalorifer sertifikası olan bir hizmetli görevlendireceğiz. Çocuklarımızı üşütmeyeceğiz.” dedi. Kaymakam Onay ayrıca, İşkur üzerinden işçi alımlarının 3’te 1 oranına düşürüldüğünü ve buna rağmen ilçe genelindeki okullarda eksiklikler noktasında gerekli tüm adımları attıklarını kaydetti. 

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (6)
Vatandaş 1 yıl önce
Okullar kapanmayacak deniyor koy okullarına 1 personel veriyor kalorifer yakacak okulumu temizleyecek
Halk 1 yıl önce
Ateş olmayan yerden duman tütmez
vatandaş 1 yıl önce
umarım en kısa zamanda çözülür bu sorun
Öğretmen 1 yıl önce
Bizim okulda 2 tane varda ne yapıyorlar. İkisi de yatıyor. Bir buçuk aydır pis okul.
Şikayet edenler Kendi fik 1 yıl önce
Olayın aslını bilmeyen bazı kendi köylülerimiz kendi başına kişisel kararlarını ne okul, ne köy, ne diğer veliler ne de kaymakamlık yada eğitim kurumlarının bilgisine baş vurmadan bir şikayette bulunup okulumz ve köylerimizi zor duruma düşüemez
Şikayet edince köye muhta 1 yıl önce
Adamın kalorifer yakma izin belgesi yokmuş hadi temizliği yapsın da ısınma işi nasıl olacak, uygun olmadığı için ihtiyaç duyulan başka yerlere değerlendirilir, zaten birisini gönderecegız deniyor, yani şikayet ederken olumlu düşük gerekli,
Yeni Sayımız