banner851

banner955

KUŞ CENNETİ BÜYÜLÜYOR

Türkiye’nin önde gelen kuş cennetlerinden olan ve göçmen kuşların göç yolunda bulunduğu için birçok kuş türü için konaklama noktası olan Efteni Kuş Cenneti, dillere destan güzelliğiyle doğaseverleri büyülüyor.

Gölyaka 04.08.2020, 09:00 04.08.2020, 09:10
1479
KUŞ CENNETİ BÜYÜLÜYOR

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan ve her yıl yerli ve yabancı binlerce doğaseveri ve kuş gözlemcisini ağırlayan Efteni Gölü Kuş Cenneti güzelliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Ülkemizde göçmen kuşların mola verdiği sayılı yerlerden biri olan ve 35'i kalıcı olmak üzere yaklaşık 150 tür kuşa kucak açan Efteni Gölü, nilüfer çiçekleriyle, sazlık alanlarıyla doğanın en güzel görüntülerini barındırıyor.

764 hektar alana yayılan Efteni Kuş Cenneti, koronavirüs salgınının etkisini arttırdığı dönemde ziyaretçiye hasret kalmıştı. Normalleşme dönemiyle birlikte bölgenin önemli turizm merkezlerinden olan Efteni Gölü Kuş Cenneti, endemik bitkileri, göç yolundaki kuşları ve muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

HABER: MEHMET GÜNESEN

FOTOĞRAF: AA

banner844
Yorumlar (3)
Merve 2 yıl önce
Ottan başka bişey gözükmüyor nesi büyülüyor Allah aşkına
Vatandsd 2 yıl önce
Gaz vermeyin Abant yanında hiç kalır çünkü ,28 çivi çakılması ihalesi yapıldı hala bekliyor tozlu raflara
iş bilenindir 2 yıl önce
on sene önce Efteni gölünü zamanın Gölyaka kaymakamı temizletmek istedi fakat bazı kurum müdürleri sorumluluğu üzerlerine almak istemediği için o resimdede belli olan pislikler mevcut.
28
kapalı