banner851

banner614

O BÖLGE KARANTİNA ALTINA ALINDI

banner619

Düzce’nin Gölyaka İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından vatandaşlara hibe edilen koyunlarda hastalık olduğu öğrenilmesi üzerine İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından bölgede 5 günlük karantina kararı alındı.

banner846
Gölyaka 04.08.2019, 16:22 04.08.2019, 18:42
6979
banner844

Gölyaka İlçesi İçmeler Köyü’nde ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kısa süre önce çiftçilere hibe edilen küçükbaş hayvanlar tek tek can vermeye başladı.

Çiftçiler tarafından İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine haber verilmesi üzerine köye gelen ekipler incelemelerde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, yetkililerin yaptıkları incelemeler sonucunda hayvanlarda bulaşıcı hastalık olduğu tespit edilmesi üzerine bölge, İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından 5 günlük karantinaya alındı.

5 günün sonunda tekrar incelemede bulunacak ekipler, yeniden aynı hastalığa rastlarsa bölgedeki karantina süresinin uzatılacağı öğrenildi.

Bakanlık tarafından hibe edilen hayvanlardaki hastalık sonucu 10 hayvanın telef olduğu söyleniyor.  


Haber: H. DURNA

Yorumlar (6)
İnsanimiz ş.z 2 yıl önce
Muhendisimiz isini dogru yapmaz, ihaleler dogru yapilmaz kilifina uydurulur.. devlet ne yapsin. Mudur gorevlendirmis odenek vermis imkan sunmus, gorevi yuruten şler isi pis ediyor. Dervlet ne yapsin insanimiz şe yoksunu...
kemal kaya 2 yıl önce
bu koyunlar üzerınden kımbilir kimlere rant sagladılar
Şaziye Çelik 2 yıl önce
Verilen hibe koyunların hastalığı bizimkinede bulaştı ilçe tarımın yaptığı sadece karantina ve biz kendi çabamızla veteriner çağrıp iğnelerini yapyorlar peki bizim günahımız neydi sağlam koyunlarımıza hastalık bulaştı bu gelen koyunlar bir
Bekir 2 yıl önce
Yahu bu iktidarın yaptığı tek bir şey gösterin haklı için yapılmış olan tamamı hırsızlık yolsuzluk arsızlık torpil gene yandaşlarının hastalıklı hayvanlarını kredi ile verdiler parayı devlet v erdi diye çitçiyi dolandırdılar pes artık
olabilir 2 yıl önce
Hayatta kimseye faydası olmamış boş adamlar gelip bu projeyi eleştirir şimdi. Faydalı bir projedir. Böyle istenmeyen durumlar olabilir. Bakanlıkta tekrarlanmaması için tedbirler alacaktır.
Ali 2 yıl önce
Gümüşova elmacık koyudede aynı sorun var ama yetkililere haber verildiği halde ilgilenen yok
14°
az bulutlu