banner851

banner955

ORMANLIK ALANDA BULDULAR

Gölyaka'da ormanlık alanda buldukları yavru karacayı bir süre biberonla besleyen aile, hayvanı daha sonra Milli Parklar Müdürlüğüne teslim etti.

Gölyaka 16.06.2020, 16:21 17.06.2020, 12:47
7012
ORMANLIK ALANDA BULDULAR
banner1032

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde ormanlık alanda buldukları yavru karacayı biberonla besleyen aile, hayvanı daha sonra Milli Parklar Müdürlüğüne teslim etti.Kuyudüzü köyünde ormanlık alanda yavru karaca bulan Murat Düzenli, hayvanı alarak eve getirdi.

Düzenli, çocuklarıyla içine keçi sütü koyduğu biberonla yavru karacayı besledi.Sabah köy muhtarını arayarak karacanın bakımı içi yardım isteyen Düzenli, daha sonra Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne giderek hayvanı yetkililere teslim etti.Burada veteriner tarafından kontrol edilen yavru karacanın herhangi bir yarasının bulunmadığı tespit edildi.Karacanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Efteni Yaban Hayatını Geliştirme Sahasına götürüleceği ve bir süre gözlem altında tutulduktan sonra doğal yaşam alanına salınacağı öğrenildi.

Yorumlar (2)
AVCILAR UTANSIN 2 yıl önce
ELİ TÜFEKLİ CANİLER BU ÇOCUĞU GÖRÜP DE ÖRNEK ALSINLAR, BİR KAÇ KİLO ET BU GÜZELİM HAYVANLARI KATLEDENLER KAHROLSUNLAR, BELKİ BU ÇOCUĞUN YAPTIĞI GÜZELLİKTEN SONRA UTANIRLAR
ahmet 2 yıl önce
dişi karaca karnını doyurmak üzere ayrılır ve yavru karacayı bir yerde bırakır. anne gelene kadar yavru karaca hareket etmez karacayı alarak annesinden koparıyorsunuz. bırakın doğa herşeyin çaresini bulur. anne karaca geldiğinde yavruyu bulamayacak. genelde böyle oluyor yapmayın lütfen.
22
açık