banner851

banner955

ÖRNEK PROJEDE HASAT YAPILDI

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatıyla geçtiğimiz yıl temizlenerek tarıma müsait hale getirilen 120 dönümlük alanda ikinci kez ekimi yapılan mısır hasat edildi. Bu yılki üründen yaklaşık 400 bin TL gelir beklenirken bu para çocuklara park, gençlere ise spor alanı yapımında kullanılacak.

Gölyaka 31.10.2021, 11:30 02.11.2021, 18:37
1247

Yakup Demircan başkanlığındaki Gölyaka Belediyesi, ilk kez geçtiğimiz yıl örnek bir proje başlattı. Demircan’ın talimatıyla Kültür Park alanı içerisinde bulunan 120 dönüm atıl durumdaki alan temizlenerek tarıma müsait hale getirilip mısır üretimine başlandı.

Hasatla birlikte tarladan 180 ton tane mısır elde ederek yüksek verim alan Demircan, buradan elde edilen yaklaşık 200 bin lirayla çocuklara park ve spor alanları yapılmasını sağladı. 

Başarıya ulaşan proje kapsamında bu yıl da mayıs ayında toprakla buluşturulan mısırların hasadı geçtiğimiz gün yapıldı.  Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan da çalışmaları alanda takip etti.

Üründen bu yıl 400 bin TL gelir beklenirken bu para ilçede ihtiyaç olan alanlara çocuklar için park ve gençler için spor sahaları yapımında kullanılacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
ahmet ibeç 1 yıl önce
sayın başkanımı tebrik ederim yerinde denetim proje ve başarı selam ve hürmetler
fehmi 1 yıl önce
Sayın Yakup Hocam vizyon ve misyon farkınızı gösteriyorsunuz. Tebrik ediyorum.
Kerem sert 1 yıl önce
Üreten Yok Olmaz Üretenin Elini Öpmek Lazim
Kedikadın. 1 yıl önce
Sayın Yakup Bey size helal olsun,bu ülke 1000 yok 10,000 tane Yakup Beyler ihtiyaçimiz var.Örnek insansınız.
halk 1 yıl önce
çifçiyi destekleyin, belediye kendine gelir kapısı yapmış.
Yeni Sayımız