banner851

banner955

PAZARYERİNE SOSYAL TESİS KONSEPTİ

Geçtiğimiz ağustos ayında temeli törenle atılan Gölyaka Kapalı Pazaryeri inşaatı hızla ilerliyor. 2022 yılı içinde tamamlanarak Gölyakalılar’ın hizmetine alınması hedeflenen kapalı pazaryerinde temel işlemlerinin tamamlanmasının ardından kolun işlemlerine geçildi.

Gölyaka 05.11.2021, 13:20 05.11.2021, 17:28
2203

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın seçim döneminde Gölyaka halkına söz verdiği modern pazaryeri projesinde ilk kazma ağustos ayında vuruldu.

Düzenlenen törenin ardından pazaryerinin yapımına hızla başlanırken temel işleminin tamamlanmasının ardından kolonların yapılması aşamasına geçildi.

Sosyal tesis konsepti

4 bin 500 metrekare alana inşa edilecek kapalı pazaryerinin 2 bin 100 metre karesi kapalı alandan oluşacak. Sadece bir pazaryeri değil aynı zamanda bir sosyal tesisi olma özelliğine sahip olacak olan projede 2 basketbol sahası ve kafeteryalar da yer alacak.

Yenilenebilir enerji atağı

Projede yenilenebilir enerjiye de yer veren Demircan’ın girişimleriyle çatıya yerleştirilecek olan güneş panelleri ile pazaryerinin elektrik ihtiyacı karşılanacak.

Türkiye’ye örnek olacak modern kapalı pazaryerinin inşaat çalışmaları hızla devam ederken 2022 yılında Gölyakalılar’ın hizmetine alınması planlanıyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Basket sahası dışında çok 1 yıl önce
Allah razı olsun, yıllardır Gölyakanın en büyük sorunu pazar yeriydi, ancak benim anlamadığım pazar yerinde BASKET SAHASININ ne işi var, okulların önünde basket sahaları var zaten mevcutken bu yanlıştır diye düşününüyorum, çünkü pazaryeri ileriye dönük olarak daha geniş olma imkanına sahip olabilir, yani Basket Sahası dışında çok iyi bir gelişme.
Gölyakali 1 yıl önce
Gölyaka Bel. İlk önce beyin değiştirmeli. Var olan zabıta kadrosuyla bu belediye zor ilerler. Parayı kimler yiyor??
mete 1 yıl önce
Başkanım bitince aynı resimdeki gibi olucak değilmi...Fotoğraflara bakarsan büyükşehirde bile böylesi yok..
fehmi 1 yıl önce
başkanım başarılar diliyorum, hiç durmuyorsun maşAllah
Yeni Sayımız