banner851

banner955

“SELDEN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARIMIZIN YARALARI SARILACAK”

Gölyaka yaklaşık 1 yıl sonra yine sel afetiyle karşı karşıya kaldı. Gün boyu etkili olan şiddetli yağış nedeniyle yerleşim yerleri sular altında kaldı. Bugün göreve başlayan Düzce’nin yeni Valisi Cevdet Atay, ayağının tozuyla soluğu afetin vurduğu Gölyaka'da aldı. Sel bölgesinde incelemelerde bulunan Atay, mağdur olan vatandaşların yaralarının sarılacağını söyledi.

Gölyaka 18.06.2020, 20:37 18.06.2020, 20:46
7066

Düzce Valisi olarak göreve başladığı ilk gün olan bugün Gölyaka ilçesinde yaşanan sel afeti üzerine soluğu afet bölgesinde alan Cevdet Atay, afetin vurduğu noktalarda incelemelerde bulundu, evi, ekili arazileri, ekmek tekneleri sular altında kalan ilçe halkına “geçmiş olsun” dedi.

Yaşanan sel felaketi ile ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Atay, selden zarar gören karşılaştığı tüm vatandaşlarla konuştu. Atay, sel nedeniyle zarar gören tüm ilçe halkının yaralarının sarılacağını söyledi.

Vali Atay’a incelemeleri sırasında Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Gölyaka Kaymakam Vekili Abdullah Kurt, Devlet Su İşleri Müdürü Deniz Yıldız, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Gölyaka İl Genel Meclis Üyesi Fazlı Koç ve MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu eşlik etti.

İncelemenin ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Atay, göreve başladığı ilk gün üzücü bir haber aldıklarını söyleyerek, “Devletin tüm kurumları yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgede çalışıyor. Bu yaralar sarılacak, kimse dert etmesin. Bunlar çözülecek konular. Allah'a çok şükür ki herhangi bir can kaybımız yok. Mal kaybı telafi edilir." diye konuştu.

Öte yandan geçtiğimiz yıl 17-18 Temmuz tarihlerinde sel afetinin derin yaralar açtığı Gölyaka, yaklaşık 1 yıl sonra aynı afetle yüzleşirken, daha kalıcı önlemlerin alınması gerektiği gözler önüne serildi.

Yorumlar (7)
bilimmiş 2 yıl önce
Geçtiğimiz yıl Akçakoca'da yaşamıştık felaketi.Kayıplar fazlaydı ne yazık ki.Yere göğe sığdıramadığınız Düzce üniv. Rektörü Nigar Hanım Felaket ile ilgili;" kurul oluşturulacak felaket bilimsel yönüyle araştırılacak"demişti. 1. Yıl dönümü yaklaşıyor Nigar Hanımdan Tık yok.
Vatandaş 2 yıl önce
Sayın valimiz neden maske takmıyor?
Yakup şahin 2 yıl önce
Sarilir canım da ne zaman sarılır Allah bilir 11 ay oldu esmahanim seli mağdur olarak hala bekliyoruz devletimizin yardımını vali bey gelsin de bı görsün köylü ne yapıyor diye nerde yatıyor nerde kalıyor diye acelesi yok ama devlet bizim atamayizda satamayizda fakat daha ciksaydik elimize silah alsaydık devlet var burda diye hemen yaraları sararlardi padişahım sen çok yaşa
Reso yakıtı 2 yıl önce
Doğayı şuursuzca katletmeye devam, daha kapsamlı afetler göreceğiz inşaallah. . ! ! !
Enes 2 yıl önce
Geçen seneki selde çok yardımcı oldular bu senede olurlar... (bi ara) merak etmeyin Allah sabır versin
Uğur 2 yıl önce
Vali yi beğendim samimi birisi
Reso yakıtı 2 yıl önce
Doğayı şuursuzca katletmeye devam, daha kapsamlı afetler göreceğiz inşaallah. . ! ! !
26
açık