banner851

banner614

VATANDAŞLARA ORMAN YANGININA KARŞI UYARI

banner619

Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt, Zekeriya Köyü’nde il dışından gelen fındık işçilerinin geçici barınma yerlerine inceleme ve denetimde bulundu. Gölyaka Kaymakmalığı’ndan yapılan açıklamada da vatandaşlar orman yangınlarına karşı dikkatli olunması konusunda uyarılılırken “Elimizle yaktığımız ateşi gözyaşı ile söndüremeyiz” denildi.

banner846
Gölyaka 12.08.2020, 13:07 12.08.2020, 13:11
1673
VATANDAŞLARA ORMAN YANGININA KARŞI UYARI
banner844

Kaymakam Abdullah Kurt beraberinde İGM üyesi Fazlı KOÇ, İbrahim Keleş, Gölyaka Köylerine Hizmet Götürme Birliği Müdürü Erdem Genç ile birlikte Zekeriya köyünde devam etmekte olan pozitif vakalarla mücadele, köy yolu yama çalışmaları ve il dışından gelen fındık işçilerinin geçici barınma yerlerine inceleme ve denetimde bulundu.


Kaymakamımız, son günlerde artış gösteren pozitif vakaları alınan tedbirlere uyarak durduran köy halkına muhtarın şahsında teşekkür etti. Fındık işçilerinin geçici de olsa barınma yerlerindeki bir takım eksiklikleri yerinde inceleyen Kaymakam Kurt, alanda hızla iyileştirme çalışmaları gerçekleştireceği bilgisini de işçi aileleri ile paylaştı.

ORMAN YANGINI UYARISI

Gölyaka Kaymakamlığı son dönemde ülkemizde artan orman yangınlarına karşı vatandaşların duyarlı olmasını isteyerek “Elimizle yaktığımız ateşi gözyaşı ile söndüremeyiz” denildi.

Kaymakamlıktan orman yangınlara karşı yapılan açıklamada “Yaz mevsimi, fındık altı bakım ve fındık toplama zamanı, tatil sezonu olması sebebiyle vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde mangal, semaver, anız ve benzeri bitki örtüsü yaktıkları, bu durumun da hava sıcaklığının yüksekliği ve kuru ot/çalılık miktarının artmasına bağlı olarak ülkemizde ki orman yangınların da artışa neden olduğu görülmektedir. Ormanlarıyla güzel Gölyaka ilçemizi yangınlardan koruma konusunda vatandaşlarımızın daha duyarlı davranış içerisinde olmasını ümit ediyor, ormanlarda ve orman yakını yerlerde izin verilen ve ocak yeri olarak belirlenen yerler dışında ateş yakmanın yasak olduğunu, bu hükme aykırı davrananlar hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve adli para cezasına hükmolunacağı, ayrıca idari para cezası uygulanacağı bilgisini kıymetli vatandaşlarımıza hatırlatırız” ifadelerine yer verildi.

(İHA)
 

Yorumlar (1)
EVLERDE AYNI ŞEKİLDE 12 ay önce
BİRDE EVLERİNİN PİSLİĞİNİ BAHÇESİNDE YAKANLAR VAR AKŞAMDAN, MİLLETİN EVİNİN İÇİ, ÇAMAŞIRLARI DUMAN VE İS İÇİNDE KALIYOR, HELE GÖLYAKADA ÇOK VAR BUNU YAPAN